Zavřít reklamu

Ohebný či chcete-li skládací smartphone. Věc, kterou zná většina z nás maximálně z hollywoodských sci-fi filmů, by se mohla stát již za pár let realitou. O jeho vytvoření se totiž snaží již nějakou dobu jihokorejský Samsung, který svou snahu dokonce i ústy svého šéfa potvrdil. Samsung však není jediný, kdo spatřuje v tomto typu smartphonů potenciál. Podle mnohých zpráv se totiž vydal stejnou stezkou i kalifornský Apple.

O snahách Applu vytvořit vlastní ohebný iPhone jsme už slyšeli před nějakým časem. Na chvíli sice podobné spekulace utichly, analytik banky Bank of America se však s portálem CNBC podělil o poměrně zajímavé informace. Apple totiž podle něj již na vývoji skládacího iPhonu se svými dodavateli intenzivně spolupracuje a finální produkt by měl světu ukázat již v roce 2020, tedy za pouhé dva roky. Slova analytika tak korespondují z informacemi ze října loňského roku, kdy s podobnou zprávou přispěchal jeden korejský web.

Ačkoliv by byl příchod tohoto typu smartphonu rozhodně velmi zajímavý a svým způsobem i revoluční, horizont dvou let se zdá být skoro až nereálný. K vytvoření podobného telefonu je totiž potřeba opravdu spousta zcela nových technologií, přičemž značná část z nich je možná tak na úrovni patentové přihlášky. Ostatně, i ambiciozní plány Samsungu se začínají pomalu bortit. Poté, co svět očekával příchod jeho skládacího smartphonu v horizontu několika měsíců, se totiž dostaly na světlo světa znepokojivé zprávy, které právě nedostatečně kvalitní technologie potvrzují a tudíž je jeho příchod též v nedohlednu.

Uvidíme, zda se tedy skutečně některé z technologických společností její cíl podaří naplnit a v horizontu následujících pár let představí svůj vlastní ohebný smartphone. Ještě zajímavější však bude to, jak na tuto novinku zareagují zákazníci. Pokud by totiž zájem o tento typ smartphonů neprojevili, byla by to pro společnosti pracující na tomto projektu velká rána. Na druhou stranu však musí při práci na tomto projektu počítat i s neúspěchem, který se samozřejmě dostavit může. Ostatně, podobné obavy panovaly u příchodu každého revolučního produktu na této planetě.

Koncept ohebný iPhone

Související články

Dnes nejčtenější

.