Zavřít reklamu

Lyžařeská sezóna je v plném proudu, jarní prázdniny, kdy rodiny nejčastěji vyráží na hory, již také začali a pokud tedy patříte k milovníkům zimních sportů a máte i na letošek naplánovanou dovolenou na horách, pak jste na správném místě. V dnešním článku naleznete dohromady 10 užitečných aplikací, které na horách můžete využít a naplno si s nimi lyžování či snowboardování užít. Pusťte se do čtení a nám nezbývá už nic jiného, než vám popřát krásnou zimní dovolenou.

Waze
Už jste jistě natěšení na zimní radovánky a Waze vám může usnadnit cestování na určené místo. Aplikace nabízí komunitu, která je založená na dopravě a navigaci. Pravděpodobně na dovolenou pojedete autem, takže se vám aplikace bude určitě hodit. Přidejte se k řidičům, kteří sdílejí aktuální dopravní a silniční informace v oblasti, ve které se nacházíte. Samozřejmě můžete také aktivně hlásit dopravní nehody, hlídky policie, uzavírky a další situace na silnici. Velmi praktický je seznam radarů, což přivítá skoro každý. Také můžete najít nejlevnější pohonnou látku ve svém okolí. Můžete sbírat body za poskytnuté informace a postupovat po žebříčku řidičů.

[appbox appstore id323229106]

Slopes
Jedna z nejužitečnějších aplikací, kterou jednoznačně doporučujeme na horách vyzkoušet. Slopes totiž slouží jako tracker a je tak schopna zaznamenat vaši trasu při sjezdu a spolu s tím i několik dalších informací jako například rychlost, přímou vzdálenost, najezděné kilometry, celkovou dobu lyžování a mnoho dalšího. To vše navíc v offline režimu, s nízkou spotřebou baterie, při sjezdu na lyžích či snowboardu a kdekoli – v lyžarském středisku i uprostřed Alp. Aktivitu můžete navíc sledovat i na Apple Watch. Aplikace v App Store doporučoval i samotný Apple a získala také několik pozitivních hodnocení od zahraničních serverů.

[appbox appstore id643351983]

Horská služba
Nikdy byste neměli zapomenout na bezpečnost – ať už svou nebo vašich blízkých. Horská služba ČR nabízí praktickou aplikaci, která může pomoci v krizových situacích návštěvníkům českých hor. Aplikace mimo jiné dokáže rychle přivolat pomoc a lokalizuje volajícího, dokáže přivolat nejbližší hlídku Horské služby (lokalizace prostřednictvím GPS) nebo poslat Horské službě nouzovou SMSku s vaší polohou. Dalšími užitečnými prvky jsou informace o muzeích, horských střediscích, infocentrech a stanicích Horské služby. Aplikace však nabízí další skvělé funkce – návod, jak poskytnout první pomoc, instrukce, jak předcházet riziku v lavinových oblastech a mnoho dalšího.

[appbox appstore id545267094]

iSKI Czech
iSKI Czech pro vás může být zdrojem všech informací, které potřebujete pro perfektní den plný lyžování a snowboardování. Aplikace vám nabízí aktuální data o českých střediscích, o počasí, o sněhu (hloubka, kvalita), otevřených vlecích, svazích a mnoho dalšího. iSKI Czech, jak z názvu aplikace vyplývá, se zaměřuje na Českou republiku. Existují samozřejmě i další verze stejné aplikace, takže pokud zamíříte do Rakouska, tak si můžete stáhnout aplikaci zde nebo pokud preferujete Švýcarsko, tak appku najdete tady.

[appbox appstore id410027850]

Liftopia
Liftopia je zajímavou aplikací, která vám může pomoci v několika směrech. Aplikace vám zobrazí předpověď počasí, řekne vám, jaké jsou podmínky na lyžování, ale také vám nabídne několik slevových kupónů, díky čemuž můžete ušetřit. Liftopia dostává nabídky přímo od lyžařských center, a tak určitě zkontrolujte, zda i váš resort podobnou slevu náhodou nenabízí. Aplikace je zdarma a podporuje místa od Severní Ameriky až po Alpy.

[appbox appstore id485587348]

Ski & Snow Report
OnTheSnow je největší celosvětová webová stránka, která přináší sněhové zpravodajství pro více než 2 000 míst. A právě OnTheSnow vám přináší populární aplikaci přímo do vašeho iOS zařízení. Ski & Snow Report vám zobrazí informace o čerstvě napadaném sněhu, přístup k webkamerám, předpověď počasí pro každý resort, fotky od lidí, kteří momentálně lyžují/snowboardují, mapy sjezdovek a mnoho dalších užitečných prvků.

[appbox appstore id300412347]

Ski Tracks
Ski Tracks byla vytvořena speciálně pro zimní sporty. Nahrávejte celý svůj den na svazích – nemusíte mít ani mobilní signál a aplikace zaznamená vaší maximální rychlost, dobu jízdy, nadmořskou výšku a mnoho dalšího. Porovnejte své zážitky z hor se svými přáteli za pomocí Ski Tracks. Aplikace podporuje Apple Watch.

[appbox appstore id365724094]

PeakFinder Earth
Velmi zajímavým počinem je aplikace PeakFinder Earth. Aplikace nabízí propracované a příjemné uživatelské rozhraní, které je zároveň velice efektivní. Koncept je jednoduchý – svůj iPhone namíříte na vysoké hory a poté už jen sledujete, jak je aplikace rozpozná a zobrazí vám jejich názvy. Velkou výhodou je, že aplikace pracuje v offline režimu. PeakFinder zná více než 250 000 hor.

[appbox appstore id357421934]

Edge Ski
Edge Ski je vaším zimním sportovním společníkem, který sleduje a analyzuje váš výkon (max. rychlost, průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost, vertikální sestup, max. nadmořská výška + grafy a dráhu na digitální mapě). Své statistiky můžete porovnávat se svými přáteli. Super věcí je, že aplikace nabízí plně funkční offline režim.

[appbox appstore id741771972]

Find My Friends
Byli jste už někdy s partou na horách? Pokud ano, tak jistě víte, že je velmi lehké ztratit přehled o svých přátelích. Defaultní aplikace Find My Friend vám zobrazí, kde se právě nacházejí vaši blízcí a následně se můžete domluvit, kde se všichni sejdete. Aplikace je k dispozici i pro Apple Watch.

[appbox appstore id466122094]

iPhone 20 winter skiing

Související články

Dnes nejčtenější

.