Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na českých stránkách Applu to nejde, stále vyskakuje hláška, že Apple ID nemůže končit na „@icloud.com“. Na specializované podpoře pro iCloud a iTunes samozřejmě (opět) nikdo nic neví a tvrdí, že to jde změnit skrze nastavení v telefonu. Zkoušel to někdo? Já mám iPhone prodaný, zítra budu brát osmičku..

  Telefon tě odkáže na mobilní verzi stejné stránky.
  Taky mi to hlásí, že tyto koncovky nelze použít.

  Budu zkoušet všechno možné a pokud to nepůjde, tak jim budu opakovaně tak dlouho volat, až to nakonec půjde.. ;-)
  Tato možnost měla být přístupná už dávno, kvůli tomuto mám zřízenou zcela zbytečnou emailovou schránku u Seznamu a už jsem z těch spamů nešťastný. Ani Gmail není žádná hitparáda, měl jsem teprve týden nově zřízený email a už mi tam přistály dvě reklamy – jedna na automobil a druhou si už nepamatuji. Zkoušel jsem už i Outlook – tam měly emaily občas zpoždění několik desítek minut a jednoho krásného dne nechodily vůbec. Takže iCloud je pro mě naprosto nejlepší volba – vše spolehlivě funguje jak má a bez otravných spamů apod.

  Problém vyřešen – funguje to jak skrze web, tak iPhone. Háček je v tom, že se musí použít výchozí iCloud emailová adresa, kterou si uživatel zvolí jakmile si v iPhonu poprvé aktivuje email. Žádnou jinou iCloud adresu to neakceptuje, ani alias.

  Ale ak mám už teraz predvolené Apple ID s koncovkou @icloud.com, namiesto pôvodného @me.com, tak ten mail s @me.com sa nedá aj tak nijako odstrániť z môjho účtu, že? Alebo existuje nejaké riešenie?
  Ďakujem za odpoveď.

  Také mi to psalo že koncovku @icloud.com nelze použít, nicméně problém vyřešen… Měl jsem koncovku @gmail.com jako Apple ID a @icloud.com jako Hlavní email. A v tom je právě ten problém…
  Takže v první řadě je nutné změnit Hlavní email na jakýkoliv jiný email třetí strany, já použil dočasně @seznam.cz.
  Email ověříte skrze kód který Vám do schránky přijde.
  No a následně už můžete změnit svoje Apple ID, v mém případě z onoho @gmail.com na @icloud.com. A potom konečně po letech trápení smazat @gmail.com z mého Apple ID! Nyní figuruje pod Apple ID už pouze @icloud.com a tel. číslo.

  Jen potom musíte na všech svých zařízeních odhlásit a opět (již pod novým emailem Apple ID) přihlásit App Store a Apple Music.

  Jo, a nikde (MacBook, Apple TV, iPad, iPhone…) jsem se předem neodhlašoval než jsem začal změny dělat, to je zbytečná práce navíc, nebyl v tom žádný problém :)

  Tak snad to někomu pomůzě :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.