Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods na sebe v loňském i letošním roce strhla hodně pozornosti. Někomu přijdou zbytečná, někomu naopak nezbytně nutná, jiným zbytečně drahá a někteří by je rádi používali, ale prostě jim nesedí v uchu nebo jim vadí jejich zcela bezdrátový design. Nicméně existují doplňky, díky kterým vám budou AirPods držet jak v uchu, tak i na krku. A právě takové příslušenství od známé značky Spigen se nám nedávno dostalo i do redakce, my ho vyzkoušeli a jak už to tak bývá, podělíme se s vámi o uživatelskou zkušenost.

Spigen AirPods Strap

AirPody a jejich zcela bezdrátový design je na jednu stranu skvělý, protože nemusíte nikdy řešit kabel, o který můžete něčím zavadit a vytrhnout si tak sluchátko z ucha. Na druhou stranu přijde občas vhod si sluchátka vyndat z uší a nechat si je například okolo krku podobně jako Beats X, abyste je měli neustále při sobě. Právě proto Spigen přišel s naprosto jednoduchým doplňkem pro AirPods. Jedná se o kablík, který spojí obě sluchátka k sobě a umožní tak nosit AirPody zavěšené okolo krku.

Kromě spojovací funkce nepřináší AirPods Strap nic jiného. Jedná se o 556 mm dlouhý kabel vyrobený ze silikonu a na obou stranách zakončený svorkami, do kterých se AirPody navlékají. Nejenom kabel, ale i zmíněné svorky jsou ze silikonu, tudíž vám nijak sluchátka nepoškodí. Navíc se navlékají poměrně snadno, ale zároveň pevně drží a za celou dobu testování se mi ani jednou nestalo, že by jedno ze sluchátek ze svorky nějak vyklouzávalo.

Délka kabelu je podle mého názoru naprosto ideální, kablík je totiž o něco kratší než u Beats X, což je jedině ku prospěchu. Barevně s AirPods dokonale ladí (kromě toho že je matný a sluchátka lesklá), a tak na sebe nepoutá pozornost kolemjdoucích, spíše naopak díky němu nevypadají AirPods pro veřejnost tak nezvykle. Chválím i flexibilitu a zároveň pevnost kabelu, díky které víte, že se kabel jen tak nepřetrhnete, respektive byste se museli hodně snažit nebo mít velkou smůlu. Jedinou nevýhodou tak zůstává, že kabel musíte z AirPods sundat pokaždé, co chcete sluchátka umístit do pouzdra a nabíjet je.

Spigen AirPods Earhooks

Ve srovnání s EarPods jsou pecky bezdrátových AirPods nepatrně větší a nemusí v uších sedět každému. Zatímco některým se do uší prostě nevejdou, jiným naopak vypadávají, a to především během sportu. Právě pro druhou zmiňovanou skupinu nabízí Spigen doplněk v podobě návleků na sluchátka, díky kterým budou držet v uších skutečně každému.

Stejně jako kabel, i návleky jsou vyrobeny z prémiové silikonu. Oproti kabelu jsou výrazně tenčí, a to především proto, aby se na sluchátka dobře navlékaly a aby zbytečně nenavyšovaly objem pecek. K udržení pecek v uchu totiž slouží výstupky, které umístíte za část ušního boltce. Dobrou zprávou je, že v balení jsou dva páry návleků, přičemž jeden má větší a druhý naopak menší výstupky tak, aby seděly skutečně každému. Nechybí ani vyříznuté otvory pro všechny otvory a senzory sluchátek, a tak nepřijdete ani o žádné funkce.

Umístit návleky na sluchátka není sice nijak složité, ale udělat to tak, aby všechny otvory dokonale seděly tak, jak mají, zabere nějaký ten čas. Vzhledem k použitému materiálu návleky na peckách sedí jako přikované, což sice trochu ztíží proces navlékání a sundavání, na druhou stranu se nikdy nestane, že by návleky nějak sjížděly. Menší nevýhodou materiálu ale je, že jsou doslova magnetem na každé smítko prachu, a tak neuškodí, když je opláchnete jednou za čas pod vodou.

Osobně se samotnými AirPods nemám sebemenší problém a při běžném používání se mi nikdy nestalo, že by mi z ucha vypadávaly. Při běhání mi také v uchu sedí poměrně dobře, maximálně se mírně posunou. S návleky mi tak AirPody v uších seděly skutečně pevně a ani při běhu se nijak nehnuly. Na druhou stranu pro mě osobně návleky znamenaly, že jsem neměl ze sluchátek tak dobrý uživatelský zážitek, protože nebyla tak pohodlná. Earhooks od Spigenu doporučuji skutečně jen těm, kterým AirPods z ucha vypadají, a to ať už při běžné používání nebo při sportu. Navíc je důležité i podotknout, že ani s návleky nemůžete AirPody nabíjet, protože se do pouzdra zkrátka nevejdou. Je tak nutné je pokaždé sundat, co dá trochu práci.

Související články

Dnes nejčtenější