Zavřít reklamu

Chat iMessage a obecně aplikace Zprávy patří na iOS k nejpoužívanějším. Nabízí totiž elegantní a jednoduché prostředí pro výměnu zpráv, obrázků a podobně. S iOS 10 navíc živěji a zábavněji než kdykoli předtím. Vše zdokonaluje bezchybné provázání systémů macOS a iOS, které umožňuje používání zpráv iMessage přímo z Macu. Bohužel provázanost je omezena pouze na zařízení společnosti Apple. Pro počítače s Linuxem nebo Windows tedy žádnou oficiální aplikaci iMessage nenajdeme. To je samozřejmě škoda, jelikož většina lidí právě jiné počítačové operační systémy využívá.

Proto se v dnešním článku podíváme na způsob, kterým můžeme zprovoznit službu iMessage na OS Windows, či Linux. Nejedná se však o žádný elegantní postup. K provedení následujících kroků je nutné vlastnit Mac! Na tomto Macu pak musíte být přihlášeni k iMessage. Celý způsob návodu pak spočívá ve sdílení obrazovky macOS na jiný operační systém.

Jak sdílet obrazovku z Macu

Samotné sdílení obrazovky je opravdu snadné. Už jen kvůli tomu, že se stále pohybujeme v prostředí Macu. Otevřete Předvolby systému a pokračujte do Sdílení. Zde zaškrtněte volbu Sdílení obrazovky. Zobrazená IP adresa bude vyžadována v dalších krocích.

Je též vhodné nastavit si speciální kód, pomocí kterého se budete k Macu vzdáleně připojovat. Tento kód je též nutné nastavit kvůli nadcházejícímu postupu. Nastavíte jej přes tlačítko Nastavení počítače.

Jak zobrazit iMessage z Macu na PC

Nyní přijde mírně složitější část. Na PC je třeba nainstalovat VNC klient. Tato aplikace vám ve zkratce umožní připojení ke vzdálené ploše Macu. Na Windows jsou populární programy RealVNC nebo TightVNC. Na Lunuxu pak TigerVNC a opět RealVNC.

Po dokončení instalace aplikaci spusťte. Nejprve postupujte podle pokynů na obrazovce než se dostanete k oknu určenému pro vyplnění IP adresy. Tuto adresu opište z předchozích kroků.

Nyní budete zřejmě požádání o zadání hesla, které jste před chvílí vytvořili na počítači Mac. Poté se připojíte k Macu načež se přihlásíte pomocí klasického uživatelského jména a hesla.

windows-linux-imessage-fb

Dnes nejčtenější

.