Zavřít reklamu

Viděl jsem hada vylučovat, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry. Dokonce sem viděl i stíhačku couvat, ale todleto sem teda ještě neviděl. Tak přesně takhle by reagoval všem dobře známý kuchař Zdeněk Polreich, kdyby viděl to, co se v souvislosti s jablečným ARKitem objevuje dennodenně na internetu. Není divu. Rozšířená realita od Applu je vážně skvělá a v rukách vývojářů se její úžasnost ještě tisíckrát násobí. Když si myslíme, že už s ničím lepším přijít nemůžou, objeví se na YouTube další video, které nám vyrazí dech. I dnes pro vás máme jednu takovou pecku, na kterou byste se měli radši posadit.

Před pár dny vydala francouzská společnost čtyřicetisekundový klip, ve kterém ukazuje svůj mistrovský počin. Díky němu se vydáte skrze interdimenzionální portál, který vás přenese do deštného pralesa (omlouvám se všem biologům za případnou nepřesnost). Přes portál se pak můžete po krátké procházce samozřejmě vrátit do své reality. To vše samozřejmě jen pomocí vašeho telefonu či tabletu. Zdá se vám to nemožné? Přesvědčte se sami ve videu níže.

Zdá se vám to neuvěřitelné? Nejste sami. Sám za sebe můžu říci, že i když jsem už o ARKitu napsal docela dost a asi už bych na něj měl být nějakým způsobem zvyklý a lehce imunní, pořád mi z něj padá brada. Zároveň se neskutečně těším, až se na podzim ARKit spolu s novým iOS 11 objeví na iPhonech a iPadech. Kladná reakce milionů lidí bude určitě obrovským impulzem a hnacím motorem pro vývojáře, od nichž lze očekávat velká vlna ARKitových zábaviček právě v poslední části letošního roku.

Apple sklízí první ovoce

Radost z této jablečné novinky naštěstí nepociťuji jen já, ale i samotní lidé v Applu. Dokonce samotný ředitel společnosti Tim Cook se nechal už několikrát slyšet, že je z ARKitu tak nadšený, že by nejradši křičel radostí. „ARKit je otevřený svět pro vývojáře. I když jsme ho stvořili, nedokážeme absolutně předpovědět, co se stane. Pravděpodobně to ale bude opravdu úžasné,“ zhodnotil Cook pro agenturu Bloomberg jablečnou realitu.

Z Timových slov je jasně patrno, že je s výtvorem spokojen i samotný Apple. Podle dostupných informací dokonce plánuje implementovat tuto technologii i do svých inteligentních brýlí. Ty by měly spatřit světlo světa už v průběhu příštích pár let.

Určitě mi tedy dáte za pravdu, když řeknu, že ARKit pravděpodobně nenávratně změní svět rozšířené reality. Jeho dostupnost je úžasná a jeho možnosti neomezené. Nechme se tedy překvapit, s čím na nás vývojáři v budoucnu vyrukují. Jedna věc je však jistá už teď, bude to určitě pecka.

ARKit-fb

Dnes nejčtenější

.