Zavřít reklamu

Pokud jste vyrůstali v 90. letech a měli jste doma minimálně jeden počítač se starými Windows 98, pak si jistě vzpomínáte na legendární hru DOOM. Tenkrát jste si jej mohli na Macu zahrát jen stěží, ale dnes si můžete zcela zdarma zahrát jeho vylepšenou kopii. Klasická střílečka z pohledu první osoby Shadow Warrior, která je DOOMu nápadně podobná, ale zároveň jej výrazně vylepšuje, je totiž nyní na GOG a Steamu bezplatně ke stažení.

Jedná se o počin z roku 1997, kdy původně vyšel pro PC. Hra si rychle získala své fanoušky hlavně díky svému mnohdy vtipnému ztvárnění, multifuknčním zbraním a zničitelnému prostředí, které je postavené na platformě Build, tedy na stejné platformě pohánějící i Duke Nukem 3D.

Shadow Warrior byla ve své době populární i díky skrytému obsahu, které jsou pro střílečky z první osoby typické. Nechyběla tak možnost řídit vozy, lézt po žebřících nebo přidat si na zbraně různá rozšíření.

Na Steamu je hra zdarma i včetně dvojice rozšířujících balíčku. Pokud se ale rozhodně stáhnout si ji na GOG, pak k ní získáte i oroginální soundtrack ve formátu MP3 a FLAC. Na Steamu je navíc k dispozici i remasterovaná verze „Redux„, která je aktuálně v akci za $0,99 v rámci letních slev.

Hra se svého přepracovaná pro jablečý systém dočkala v roce 2014 a vyžaduje minimálně OS X 10.6.8 nebo novější, procesor Intel Core Duo o taktu 2GHz, 1GB RAM, grafickou paměť 64MB  a 1GB místa na disku.

  • Shadow Warrior si můžete stáhnout na Steamu zde a na GOG pak zde
Shadow Warrior Classic FB 2
Shadow Warrior Classic FB

 

Dnes nejčtenější

.