Zavřít reklamu

V minulém roce se hodně psalo o existenci tzv. „Dark Mode“, tedy tmavého schématu uživatelského rozhraní, který se měl objevit jak v mobilních zařízeních s iOS, tak i v desktopovém systému macOS. Předpokládalo se, že si tato novinka odbyje debut v novém iOS 10. Jak se ovšem ukázalo, Dark Mode v něm, ani v nové verzi macOS nebyl. Neobjevil se ani v následujících aktualizacích, takže se pozornost přesunula na další velký milník a to ve formě iOS 11. Na tento režim se v poslední době tak trochu zapomnělo, ale dnes ráno se objevilo video, na kterém je toto „schéma“ opět zachyceno.

Video na YouTube umístil uživatel Alex Fife a Dark Mode demonstruje jak na iPadu, tak na iPhonu. Nový zobrazovací režim se mu podařilo nalézt v oficiální aplikaci pro Apple Store. Pokud ji tedy máte v telefonu, můžete si to vyzkoušet sami. V první řadě je třeba mít nastavenou klávesovou zkratku na inverzi barev. Toho docílíte v nastavení klávesové zkratky trojkliku domovského tlačítka. Následně stačí otevřít aplikaci pro Apple Store, zkratkou invertovat barvy a aplikace se znovu načte, tentokrát ovšem s tmavým uživatelským rozhraním. Vše odpovídá tomu, jak by měl onen Dark Mode vypadat (v galerii níže se můžete podívat na dříve zveřejněné koncepty).

Jakmile aplikaci shodíte na pozadí, rozhraní systému samotného odpovídá klasickému vzhledu s invertovanými barvami. Tmavé schéma je tak k dispozici pouze v rámci již zmiňované aplikace. Je tedy možné, že si někdo v Applu nedal pozor a tuto funkcionalitu z aplikace nevypustil. To by znamenalo, že se na tomto prvku stále pracuje a mohli bychom se do opravdu dočkat s příchodem nové hlavní verze iOS. Jak to tak vypadá, na pár dní budeme chytřejší. WWDC začíná už 5. června!

ios dark mode

Zdroj: YouTube

Dnes nejčtenější

.