Zavřít reklamu

Spousta z vás si zcela jistě pamatuje období, kdy Apple vydal své vlastní Apple Maps a pro svou defaultní mapovou aplikaci se rozloučil s podklady od Googlu, které vesele využíval několik let předtím. Přechod to rozhodně nebyl jednoduchý a po několik měsíců se na Apple snášela obrovská vlna kritiky, neboť byly jejich vlastní mapové podklady značně nespolehlivé, místy až nekompletní. Od přechodu na vlastní mapové podklady uplynulo již několik let, Apple Maps však stále nedokáží řešení od Googlu konkurovat, zejména co se počtu informací a dat píše. Jak ukazuje názorné porovnání níže.

Apple od tohoto přechodu tvrdí, že na svých mapových podkladech intenzivně pracují a snaží se, aby bylo právě jejich řešení tím nejlepším. Názornou ukázkou je GIF níže, na kterém můžete vidět, jak se v průběhu roku změnily (aktualizovaly) mapové podklady na jedné konkrétní oblasti. Animace je sestříhaná po měsících od května 2016 po konec dubna (tedy jakoby květen) 2017. Z animace je jasně patrné, že to byly mapové podklady od Googlu, které mají za sebou podstatně více aktualizací. Až už se jedná o vykreslení samotného mapového podkladu, budov, obchodů a různých POI. Detailnost mapy od Googlu je také na vyšší úrovni, zejména co se parku uprostřed týče.

Někdo by mohl namítnout, že se jedná o náhodně vybranou oblast, která je na pokraji zájmu uživatelů a není tak důvod jí tolik aktualizovat. Ve skutečnosti se jedná o park v centrálním San Francisku. Jde tedy o velmi exponované místo, které by mělo být pokryté a aktualizované na 100%. Extrémně detailní analýzu a komparaci mapových podkladů najdete na webu autora – zde.

Google-Maps-vs-Apple-Maps
apple-maps-fb

Zdroj: iPhonehacks

Dnes nejčtenější

.