iOS 10.3.2. obsahuje chybu, která některým uživatelům zkracuje výdrž baterie

Apple tento týden vydal novou aktualizaci svého systému. Aktualizace iOS 10.3.2. neměla přinést žádné novinky ale spíš jen opravit chyby, které vývojáři v softwaru objevily. Podle velkého množství uživatelů však tato nová aktualizace spíš místo vylepšení přinesla zhoršení v podobě menší výdrže baterie. V diskuzích pod našimi články tyto názory převládly také. Dokonce i za sebe můžu říci, že se mi telefon vybíjí rychleji a to na něm pracují pořád stejně intenzivně.

Mnoho uživatelů iPhonů se s tímto problémem už i obrátilo na stránky podpory společnosti Apple, kde informují o skoro až skokovém klesání baterie a vypínání telefonu třeba i při 8% baterie.  Tímto problémem se tak začal zabývat přední americký novinář píšící o technologiích Gordon Kelly. Díky jeho kontaktům se mu začaly ozývat na sebe nezávislé zdroje z oblasti soukromých technologických firem. Ty hovoří dokonce o poklesech baterie v řádu desítek procent za několik minut po odpojení od nabíječky. Podle všech testů pak Kelly skutečně potvrdil, že se jedná s největší pravděpodobností o chybu v aktualizaci, která navrací starý problém se spotřebou baterie.

Vysokou spotřebu baterie v důsledku ne zcela zdařilých softwarových úprav Apple sice již odstranil svou aktualizací iOS 10.2.1, nicméně to vypadá, že ji nedopatřením novou aktualizací opět obnovil. Bližší informace však doposud známé nejsou.

Dva tábory iUživatelů

Zajímavé ale je, že někteří uživatelé hlásí naopak vcelku výrazné zlepšení. Je tedy možné, že se chyba týká jen některých zařízení a naopak těm ostatním prodlužuje životnost. Každopádně se na tuto skutečnost Apple zaměří nejspíš už v jeho další aktualizace na iOS 10.3.3, který by měl systémy v tomto ohledu sjednotit. Celkový rozsah tohoto problému však doposud jasný není.

Dalším zajímavostí je i fakt, že tato chyba ovlivňuje s vysokou pravděpodobností jen iPhony. Stížnosti zasílané na ústředí Applu totiž hovoří pouze o nich. Životnost iPadů a iPodů by tak měla být touto aktualizací nepoznamenaná.

Doposud jsem moc nechápal lidi, co své telefony odmítali ze strachu právě z podobných problémů aktualizovat. Protože je pro většinu lidí životnost baterie až na prvním místě a i já ji v pomyslném žebříčku potřeb na telefonu řadím hodně vysoko, uvažování nad dalšími „nevinnými“ aktualizacemi bude na místě. Na druhou stranu asi radši oželím půl hodinku na telefonu navíc, když mi novinky v aktualizacích přinesou větší bezpečnost například při používání Safari. A co vy, prodloužila vám nová aktualizace životnost baterie, nebo patříte do druhé skupiny a spíše se vám zdá kratší?

ios-10.3.2-fb

|
121
Leitz

Diskuze

  Viktor Dúcky

  Presne mne ! Už 10.3.1 mi to robila. A teraz ide rýchlejšie dole ? aj keď vypnem niektoré funkcie ako obmedziť pohyb, osviezovanie na pozadí a pod., tak ani zďaleka nem takú vydrž ako keď som si iPhone kúpil pred 5 mesiacmi.

  Reagovat
  Tomáš Fiala

  Na Iph SE mi procenta baterky mizí před očima. Snad to bude co nejdříve fixnuto ??

  Reagovat
  Patrik Halmi

  To nebude jen aktualizaci, ale celkově baterka u iPhonů padá před očima 😀

  Reagovat
  Dominik Strhak

  Aleeee kdezeee neviem čo to máte za stačkove baterky keď nabijate 3-4x za deň ja mám tiež IP7 a v pohode pri plnom používaní 1den úplne v pohode keby vypnem dáta a len bežne používam tak kľudne 2dni 🙂 . Predtým som mal ip5c to iste 1 deň v pohode a aj ip4 jeden deň používania bez problémov.

  Reagovat
  Jakub Telařík

  Kdy bude 10.3.3 ? Já jsem si říkal proč mi nevydrží iPhone 7 ani den

  Reagovat

  Zdravím. Mám 12 měs. staré SE a za dobu co sem si přečetl tento článek a diskuzi (cca…. 10 min.) mi baterie spadla o 9% ?
  Normálně po odpojení ze zásuvky ve 4 ráno a používání iP jsem v tuto dobu 12.15 h. míval 86-88% a večer cca… 22h. jsem byl tak na 64-66%, takže mi baterka vydržela vždy 2 dny úplně v pohodě (druhý den používání večer 21 h. 3-5%) . Teď po předevčerejší aktualizaci to jede jako teploměr při horečce, akorát opačně ?
  Tak doufám, že ta oprava bude fungovat !!!!

  Reagovat

  Mne sa zda zas lepsia vydrz ako bola.( ip 6s ) Len tak zo zaujimavosti nemoze to byt tym sposobene,ze si aktualizacia esta ako sa vravi „sada“? Lebo mi nejde do hlavy,ze niekomu sa zlepsi vydrz a niekomu radikalne padne.

  Reagovat
  Adam Furmánek

  Stává se někomu (iPhone 6s 32gb) že když se dvojtým kliknutím na prostřední tlačítko snažím dostat a vypnout posunutím nahoru applikaci která se ovládá na ležato tak se mi telefon rozhasí a předešlé okna které sem nezavřel jsou třeba z leva do prava, ostatní z prava doleva, a musím dát znova prostřední tlačítko abych všechno vrátil do původní polohy

  Reagovat
  Jakub Chladil

  No mě ta baterka leze dolu jak prase…ráno v 7:30 vytahuju ze zásuvky se 100% a v 10:00 mám 40%…mám plusko…baterka tomu vždycky vydržela 1-2 dny…po aktualizaci prijedu domu a bezim s pár % k nabíječce ?

  Reagovat

  Ahoj, u mě změna, po odpojení od nabíječky rychleji klesá asi až do 65% potom mě to připadá už větší držák, ale je to znatelné od poslední aktualizace se prostě vybiji rychleji. – iP 7

  Reagovat

  Ja vsechny trumfnu 🙂 je 23:58 a od rana pri plnem zatizeni mam u Iphone 7 42% ?? ale to nepocitam,ze ma muj telefon na zadech hrb od apple s dalsi baterkou.. takze vlastne jsem dneska jakoby nabijel 1,5 baterie.. to neni zase tak spatny… natoze sazim pres mobil a jedou aplikace a internet v plnem proudu cely den 🙂

  Reagovat

  iOS 10.3.1, od nabijecky jsem telefon odpojil v 7h rano a ted 21:20 mam 66%. Baterka uz neni nejnovejsi. Rada zni: Pouzivejte originalni kabely i nabijecku a nekoukejte porad do telefonu 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz