Zavřít reklamu

Apple tento týden vydal novou aktualizaci svého systému. Aktualizace iOS 10.3.2. neměla přinést žádné novinky ale spíš jen opravit chyby, které vývojáři v softwaru objevily. Podle velkého množství uživatelů však tato nová aktualizace spíš místo vylepšení přinesla zhoršení v podobě menší výdrže baterie. V diskuzích pod našimi články tyto názory převládly také. Dokonce i za sebe můžu říci, že se mi telefon vybíjí rychleji a to na něm pracují pořád stejně intenzivně.

Mnoho uživatelů iPhonů se s tímto problémem už i obrátilo na stránky podpory společnosti Apple, kde informují o skoro až skokovém klesání baterie a vypínání telefonu třeba i při 8% baterie.  Tímto problémem se tak začal zabývat přední americký novinář píšící o technologiích Gordon Kelly. Díky jeho kontaktům se mu začaly ozývat na sebe nezávislé zdroje z oblasti soukromých technologických firem. Ty hovoří dokonce o poklesech baterie v řádu desítek procent za několik minut po odpojení od nabíječky. Podle všech testů pak Kelly skutečně potvrdil, že se jedná s největší pravděpodobností o chybu v aktualizaci, která navrací starý problém se spotřebou baterie.

Vysokou spotřebu baterie v důsledku ne zcela zdařilých softwarových úprav Apple sice již odstranil svou aktualizací iOS 10.2.1, nicméně to vypadá, že ji nedopatřením novou aktualizací opět obnovil. Bližší informace však doposud známé nejsou.

Dva tábory iUživatelů

Zajímavé ale je, že někteří uživatelé hlásí naopak vcelku výrazné zlepšení. Je tedy možné, že se chyba týká jen některých zařízení a naopak těm ostatním prodlužuje životnost. Každopádně se na tuto skutečnost Apple zaměří nejspíš už v jeho další aktualizace na iOS 10.3.3, který by měl systémy v tomto ohledu sjednotit. Celkový rozsah tohoto problému však doposud jasný není.

Dalším zajímavostí je i fakt, že tato chyba ovlivňuje s vysokou pravděpodobností jen iPhony. Stížnosti zasílané na ústředí Applu totiž hovoří pouze o nich. Životnost iPadů a iPodů by tak měla být touto aktualizací nepoznamenaná.

Doposud jsem moc nechápal lidi, co své telefony odmítali ze strachu právě z podobných problémů aktualizovat. Protože je pro většinu lidí životnost baterie až na prvním místě a i já ji v pomyslném žebříčku potřeb na telefonu řadím hodně vysoko, uvažování nad dalšími „nevinnými“ aktualizacemi bude na místě. Na druhou stranu asi radši oželím půl hodinku na telefonu navíc, když mi novinky v aktualizacích přinesou větší bezpečnost například při používání Safari. A co vy, prodloužila vám nová aktualizace životnost baterie, nebo patříte do druhé skupiny a spíše se vám zdá kratší?

ios-10.3.2-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější