Zavřít reklamu

Apple v minulém týdnu oznámil, že pracuje na modulární verzi počítače Mac Pro. Objevily se také spekulace o tom, že by cupertinská společnost mohla upustit od designu odpadkového koše. Designéři začali navrhovat, jak by mohl kompletně přepracovaný Mac Pro vypadat. S jedním konceptem přišel před pár dny německý designér Pascal Eggert. A nyní spatřil světlo světa další návrh, který si určitě zaslouží vaši pozornost.

Bude se držet Apple klasické věže, box designu či designu odpadkového koše? Anebo přijde s úplně jinou konstrukcí, která by usnadnila upgrade klíčových komponentů? Toto jsou otázky, které nám budou zodpovězeny pravděpodobně až v okamžiku představení nového Macu Pro. Jak známe Apple, ten bude držet detaily v tajnosti. Zatím se alespoň můžeme kochat koncepty kreativních designérů.

Koncept, na kterém pracovali lidé z Curved.de, znázorňuje modulární konstrukční šasi. Jedná se o něco mezi Macem mini a původním Macem Pro. Po stranách se nachází dvířka, přes která snadno vyměníte či připojíte SSD disk či grafickou kartu. Dále se na přední straně nachází slot pro SD karty a na zadní straně USB-C, USB, FireWire, LAN a konektor HDMI.

Dokonce má Mac Pro v návrhu i Touch Bar, i když pro zařízení nedává příliš smysl. Přijatelnější variantou by bylo, kdyby cupertinská společnost přinesla Magic Keybord s Touch Barem a Touch ID. A v neposlední řadě Apple informoval o tom, že pracuje i na externím displeji, který by sloužil právě Macu Pro.

mac-pro-modular-concept-08
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější