• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Jak zachránit utopený telefon

  Určitě se vám stalo, že jste svůj telefon někdy namočili nebo dokonce polili. Minimálně při telefonování během deště. Některým z vás se však stane, že vám smartphone vyklouzne z ruky a shodou náhod skončí ve vodě. Většinou je to vana, bazén, moře, v horším případě toaleta. V případě, že vlastníte iPhone 7 (nebo jiný voděodolný telefon) vás namočení moc trápit nemusí. Prostě jen telefon oklepete, usušíte a používáte dál. Pokud ale voděodolný smartphone nemáte, pak vás jistě zajímá, jak svůj telefon zachránit.

  Existuje několik velmi užitečných rad, které vám pomohou namočený smartphone oživit. Pokud je pobočka některého ze servisů příliš daleko a chcete telefonu poskytnout “první pomoc” ihned v dané chvíli, pak se řiďte následujícími pokyny.

  Reagujte rychle

  Důležitá fáze přichází ihned na začátku. Pokud jste si uvědomili, že se váš telefon namočil, je nutné ho co nejdříve z vody vytáhnout. Ihned. Pokud ho necháte v jakékoli tekutině příliš dlouho, šance na jeho záchranu s každou vteřinou klesá.

  Telefon rozhodně nezapínejte

  Určitě hned neověřujte jeho funkčnost tím, že ho automaticky zapnete. Pokud je zapnutý, co nejdříve se postarejte o vypnutí. Jestliže je vypnutý vyjměte z něho hned SIM kartu (případně i paměťovou kartu a baterii, pokud máte jiný telefon než iPhone a je to možné). Postupujte jemně a pomalu. Určitě však nerozebírejte kompletně celý telefon. Nezacházejte do situace, kdy budete mít z telefonu jen několik desítek menších či větších skládaček. Může to způsobit více škody než užitku.

  Kapičky na povrchu odstraňte savou textílií

  Určitě jste si všimli kapiček tekutiny po celém těle telefonu. Pokuste se je jemně odstranit. Používejte pouze nástroje, které dokážou intenzivně sát tekutinu. Může to být například vatová tyčinka, jemný hadřík či ubrousek. Dejte pozor na to, aby se tekutina nedostala do otvorů (3,5mm jack, Lightning/micro USB/USB-C port nebo reproduktor), ve kterých ještě není.

  Neimprovizujte

  Nepoužívejte žádné urychlovače v podobě fénů či ohřívačů, které nejsou v žádném případě vhodné na odstraňování vlhkosti. Vydávají příliš vysoké teplo, což může být škodlivé pro součásti telefonu.

  Všechny způsoby mohou, ale nemusí přinést požadovaný efekt. Chcete-li pro váš politý nebo namočený smartphone udělat maximum, navštivte nejbližší servis v České republice nebo na Slovensku. Tamní technici udělají vše, co bude v jejich silách, aby váš telefon udrželi při životě.

  iPhone water rain FB

  Leitz

  Diskuze

   Radek Topol
   Jiří Skalický

   No já nevim, oba dva ty servery (jak slovenský, tak anglický) se zabývají opravami mobilů, tudíž je jasný, že proti tomuhle triku půjdou – článek vycházející z infromací nestranného zdroje by nebyl? anyway – s rýží mám zkušenost 2x – jednou telefon pouze do rýže, do dneška šlape, je fakt, že ve vodě byl menší dobu – podruhé, iphone 4s nám spadl zhruba do dvoumetrové hloubky v bazénu, vytažen tak po 2 – 3 minutách, ihned do rýže (3 dny), pak do servisu na vyčištění destilkou – v pohod pak fungoval, tu rýži bych nezatracoval

   spadne-li elektronika do vody a není-li vodotěsná, tak v první řadě co nejdřív na servis, máte-li nářádí, klidně opatrně otevřít a odpojit baterku (NEvypínat, pouze odpojit baterku), ono totiž proces vypínání dokáže ten přístroj spolehlivě zlikvidovat, pokud máte smůlu a je té vody/kapaliny uvnitř víc (elektrolýza je mrcha), jinak asi nejvíc bacha na polití cocacolou, je to docela hodně silná kyselina, která “žere” součástky i vodivé cesty uvnitř přístroje

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Jak na “++” aplikace známé z jailbreaku: část 2. – Cydia Impactor
  Touch ID icon
  Budou Touch ID a Face ID fungovat s mrtvým tělem?
  Bývalý fotoguru z Applu vydal našlapanou fotografickou aplikaci pro iPhone
  Face ID je nejspolehlivější a nejrychlejší systém pro rozpoznávání obličeje, tvrdí inženýr z Applu
  Animoji z iPhonu X nepotřebují k fungování TrueDepth senzor, zřejmě stačí pouze přední fotoaparát
  8 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (15.11.2017)
  Náš čtenář a další uživatelé si stěžují, že originální obal Folio za 2 990 Kč tlumí mikrofon iPhonu X
  Apple zkrátil dobu dodání iPhonu X i v případě České republiky
  Americká obchodní komise prošetřuje Apple kvůli údajnému porušení patentu
  touch-id-home-button-icon-5
  Jak v iOS 11 rychle a skrytě deaktivovat Touch ID nebo Face ID
  Jak z iPhonu obnovit smazané Facebook zprávy, když nemáte zálohu
  Mladík požádal svou přítelkyni o ruku netradičním způsobem. Vyskládal jí obří srdce z 25 iPhonů X
  8 aplikací pro iOS a watchOS, které dnes stáhnete zcela zdarma (14.11.2017)
  Apple údajně vyvíjí novou technologii pro zadní kameru, která by měla výrazně zlepšit požitek z rozšířené reality
  Desetiletý syn odemkl svým obličejem iPhone X své matky
  Novinky v iOS 11.2 Beta 3
  iOS 11.2 přináší podporu rychlého bezdrátové nabíjení pro iPhone 8, 8 Plus a iPhone X
  Mnozí uživatelé iPhonů X volají po lepším řešení pro spuštění ovládacího centra, nynější způsob je podle nich nepohodlný
  HighSky - Obchodujte online