Zavřít reklamu

Připadá vám, že současná verze iOS už nabízí snad všechny funkce a Apple nemá v podstatě šanci vymyslet pro iOS 11 nic nového? Pokud ano, pak vás Jacek Zięba z polského magazínu myapple.pl rychle vyvede z omylu. Zięba totiž navrhl jedinečný koncept nadcházející verze systému pro iPhone a iPad, který nabízí tunu nových funkcí a nechybí v něm třeba ani mnoha fanoušky vysněný Dark Mode.

Tmavýho režimu jsme se měli dočkat už v současné době testovaném iOS 10.3. Apple nás bohužel ale zklamal, do nejnovějšího systému přidal jen pár menších novinek, a tak nám nezbývá nic jiného, než čekat a doufat. Pokud se nad tím ale zamyslíte, Dark Mode v iOS 11 dává mnohem větší smysl, protože pro OLED displej iPhonu 8 bude tmavý vzhled systému jako dělaný – ušetří totiž baterii.

Kromě Night Mode ale koncept ukazuje i další zajímavé novinky, kterých bychom se mohli dočkat. V první řadě například podporu pro více účtů na iPadu, kterou už Apple v současné době nabízí, ale jen na iPadech používaných ve školách. Objevit by se mohl i Siri Assistant, tedy jakási kopie nového Google Assistant, což by ve výsledku byla jen lepší Siri.

Koncept ukazuje i skupinové hovory přes FaceTime, kterých bychom se podle dosavadních informací měli skutečně dočkat. Podle autora by si ale vylepšení zasloužilo i zamykání rotace při orientaci displeje na šířku a pak hlavně ukazatel změny hlasitosti, který by mohl být minimalističtější a nemusel by tak zakrývat značnou část obrazovky, jako je tomu v současné době.

Po vzoru iPadu a některých telefonů s Androidem by se iPhone s příchodem iOS 11 mohl naučit funkci Split Screen, tedy zobrazení obsahu ze dvou aplikací najednou. Dočkat bychom se mohli i možnosti mazat data a cache jednotlivých aplikací z App Store nebo třeba podpory 3D Touch na ikonách pro Wi-Fi, Bluetooth atd. v ovládacím centru. Na úplný závěr autor konceptu ukazuje jakýsi herní režim, který by umožňoval dočasně vypnout notifikace při hraní a pak také nahrávání obrazovky bez nutné podpory od samotných vývojářů.

Je otázkou, jakých konkrétních novinek z konceptu se v iOS 11 ve finále dočkáme, ale věřím, že některých z nich skutečně ano. Nový systém by nám měl Apple představit už v červnu na WWDC 2017. Poté by přes prázdniny mělo probíhat dlouhodobé testování s vývojáři a veřejnými testery. Mezi všechny uživatele se systém pravděpodobně dostane v září krátce po představení nových iPhonů.

iOS 11 koncept FB

Dnes nejčtenější

.