Zavřít reklamu

V polovině října minulého roku jsme vás informovali, že šikovná klávesnice Gboard od Googlu je dostupná už i v českém a slovenském App Storu. Aplikace ale nepodporovala češtinu, tudíž byla pro drtivou většinu uživatelů nepoužitelná. Dnes ráno, tedy po více než čtyřech měsících, dorazila nová aktualizace povyšující aplikaci na verzi 1.3.0 a s tím i podpora pro 15 dalších jazyků, mezi kterými nechybí ani čeština.

Gboard je jedinečná hlavně díky jedné vychytávce. Google totiž do klávesnice integroval vlastní vyhledávač, tedy ten nejpoužívanější na světě. Usnadňuje s ním vyhledávání a umožňuje rychlé odesílání obrázků, adres, kontaktů, GIFů, odkazů, YouTube videí a dalšího obsahu. Nově tak už nemusíte přepínat mezi aplikacemi, ale stačí v Gboard stisknout velké “G” a vyhledat to, co potřebujete a okamžitě odeslat.

[appbox simple appstore id1091700242]

Kromě vyhledávače podporuje klávesnice psaní tzv. swift gesty. Tedy, že táhnete prstem po klávesnici od písmene k písmenu daného slova a ta automaticky rozpozná, o jaké slovo se jedná. Podobné klávesnice jsou pro iOS dostupné už od samotného vydání iOS 8 a rozhodně jsou jedny z nejoblíbenějších. Kromě všech doposud uvedených funkcí umí Gboard například i vyhledávat mezi smajlíky, což v defaultní emotikonové klávesnici na iOS není možné. Klávesnice také podporuje 3D Touch, i když ne do takové hloubky jako výchozí klávesnice. A nakonec podporuje i témata, díky kterým můžete klávesnici upravit vzhled (jako pozadí klávesnice si můžete nastavit i vlastní fotografii).

S novou aktualizací přišla již zmíněná podpora pro 15 dalších jazyků. Kromě češtiny podporuje Gboard nově chorvatštinu, dánštinu, holandštinu, finštinu, řečtinu, polštinu, rumunštinu, švédštinu, katalánštinu, maďarštinu, malajštinu, ruštinu, španělštinu a turečtinu. Nově je také možné text diktovat, a to dokonce i v češtině, což žádná jiná klávesnice od vývojářů třetích stran neumí. Aktualizace přinesla i podporu pro Google Doodles, kdy se zbarví logo Googlu pokaždé, kdy se koná nějaká událost nebo se slaví určité výročí. Na zbarvené logo stačí kliknout a zjistíte více informací o tom, co se právě děje. A nakonec Gboard nově podporuje nejaktuálnější emotikony z iOS 10.

Ačkoli Gboard nově podporuje češtinu, je tu i jedna malá nevýhoda. Pro českou klávesnici je totiž dostupné jen QWERTY rozložení kláves, ale pro češtinu by mělo být správně QWERTZ. Zatímco například u anglické klávesnice si můžete rozložení zvolit, u české na výběr nemáte. Doufejme tedy, že Google pro nás brzy přidá i naše typické rozložení. Stejně tak se snad brzy dočkají i naši bratři podpory slovenštiny. Gboard si můžete stáhnout zdarma přímo zde.

gboard-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.