Zavřít reklamu

Po několika měsících chlubení vydal konečně známý hacker Luca Todesco, který se projevuje na Twitteru pod přezdívkou qwertyoruiop, svůj první veřejný jailbreak. Už před několika měsíci ukazoval, že dokázal dostat Cydii na svůj iPhone běžící na iOS 9, ale tuto možnost si nechal pro sebe. S téměř každou novou verzí systému dokazoval, že provést jailbreak je možné. Nikdo však už ani nečekal, že by se jeho jailbreak, který nyní pojmenoval Yalu, někdy dostal i mezi ostatní uživatele.

Před několika dny vydal svůj první veřejný jailbreak, který je však stále ve stádiu beta testování a tudíž obsahuje velké množství chyb. Navíc podporuje pouze některé modely iPhonu a iPadu a i tak na některých z nich nemusí fungovat vše správně. K tomu Luca záměrně deaktivoval Cydia Substrate, který umožňuje stahování některých tweaků. Učinil tak proto, aby se do jailbreakování nepouštěli samotní uživatelé, ale jen vývojáři.

Pokud si však jailbreak na svém zařízení chcete zkusit a splňujete níže uvedené podmínky, nic vám v tom nebrání. Vše však děláte na své vlastní riziko a LSA nevede žádnou zodpovědnost za možné škody!

Podmínky a upozornění pro provedení jailbreaku:

 • Jailbreak je kompatibilní pouze s těmito zařízeními:
  • iPhone 7 / iPhone 7 Plus na iOS 10.1 – iOS 10.1.1
  • iPhone 6s a iPad Pro na iOS 10.x
 • V této době deaktivovaný Cydia Substrate, tudíž bude fungovat jen velmi malé množství tweaků.
 • Jailbreak je stejně jako Pangu jailbreak pro iOS 9.3.3 semi-tethered, což v krátkosti znamená, že po restartu zařízení budete muset provést část procesu znovu.
 • Udělejte si zálohu svého zařízení přes iCloud nebo iTunes.
 • Ujistěte se, že je vaše zařízení nabité do takové míry, aby se během procesu nevypnulo.
 • Pokud se proces nepovede, budete muset své zařízení obnovit na nejnovější iOS firmware, který je v tuto dobu iOS 10.2.

Jak udělat na iPhonu a iPadu Jailbreak iOS 10

 1. Z této stránky si stáhněte nejnovější verzi programu Cydia Impactor. Z této stránky si stáhněte soubor Yalu Jailbreak IPA (v této době je označen jako mach_portal+yalu-b3.ipa).
 2. Dvojitým kliknutím otevřete .dmg soubor Cydia Impactoru.
 3. Přesuňte jej do složky pro Aplikace a spusťte ho.
 4. V případě, že na vás vyskočí upozornění, klikněte na „Otevřít“.
 5. Připojte svůj iPhone nebo iPad k počítači.
 6. Jakmile bude rozpoznáno, zobrazí se v okně Cydia Impactoru.
 7. Přesuňte soubor „mach_portal+yalu-b3.ipa“ do okna Cydia Impactoru.
 8. Nyní budete muset zadat své Apple ID a heslo. Tento krok je nutný, jelikož se údaje odešlou do Applu k podepsání .ipa souboru.
 9. Jakmile bude aplikace v zařízení nainstalovaná, objeví se na hlavní obrazovce ikona aplikace pojmenovaná „mach_portal„.
 10. Na iPhonu nebo iPadu jděte do Nastavení → Obecné → Profily a správa zařízení. Zde klikněte na profil, kde je uvedena vaše emailová adresa, kterou jste zadali v kroku číslo 8.
 11. Klikněte na červené tlačítko „Důvěřovat“ a volbu potvrďte.
 12. Jděte zpět na domovskou obrazovku a spusťte aplikaci „mach_portal„.
 13. Na 15-20 sekund se objeví bílá obrazovka. To znamená, že se právě na zařízení provádí jailbreak. Po tuto dobu nechte zařízení v klidu a nic s ním nedělejte.
 14. Po dokončení procesu se zařízení samo restartuje a na domovské obrazovce se poté objeví aplikace Cydia.

Pokud je vše v pořádku, můžete aplikaci spustit. První spuštění bude trvat trochu delší dobu, jelikož se musí Cydia nastavit. Poté už můžete začít jailbreak používat. Jak už však bylo uvedeno výše, v tomto stádiu vývoje bude fungovat jen několik málo tweaků, protože Luca Todesco záměrně deaktivovat Cydia Substrate. Pokud své zařízení restartujete, budete muset pro fungování jailbreaku spustit aplikaci „mach_portal“ znovu.

Jestliže máte s jailbreakem problémy, nejjednodušším řešením je jej odstranit obnovením zařízení na nejnovější verzi iOS 10.2.

ios-10-jailbreak-fb

Zdroj: iphonehacks

Dnes nejčtenější

.