Zavřít reklamu

V nedávných Q&A v rámci interní zaměstnanecké informační služby vysvětlil Tim Cook zaměstnancům Applu, proč se minulý týden setkal s vítězem letošních prezidentských voleb, Donaldem Trumpem. Cook byl jedním z mnoha vedoucích pracovníků, kteří se zúčastnili  debaty u kulatého stolu na nejrůznější témata, spojená s technologiemi.

Samotný fakt, že se Tim Cook s Trumpem sešel, vyvolal řadu negativních reakcí, a to nejen od lidí z okolí Silicon Valley, kterým to z Cookovy strany přišlo jako pokrytecký krok. Cook ale vysvětlil, že otevřená komunikace je velice důležitá.

„Je to velmi důležité. Vlády mohou ovlivnit naši schopnost dělat to, co děláme, a to jak v pozitivním, tak i v ne zcela tak pozitivním smyslu slova. Soustředíme se na svou politiku. Mezi klíčové oblasti našeho soustředění patří soukromí a zabezpečení, výchova. Zaměřujeme se na zastávání lidských práv pro každého, a rozšíření definice lidských práv. Zaměřujeme se na životní prostředí, snažíme se bojovat s klimatickými změnami tím, že náš provoz zajišťují 100% obnovitelné zdroje energie,“ odpověděl Tim Cook na otázku webu TechCrunch, jak důležitá je pro Apple spolupráce s vládami.

„A pochopitelně je klíčovou oblastí našeho soustředění i vytváření pracovních příležitostí. Chceme dát lidem příležitost pracovat nejen s těmi, kteří pracují přímo pro Apple, ale i s obrovským množstvím lidí v našem ekosystému. Jsme opravdu pyšní na to, že se nám podařilo vytvořit 2 miliony pracovních míst jen v této zemi. Velké procento z nich tvoří vývojáři aplikací. To poskytuje každému možnost prodávat svou práci světu.“

„Dále jsou tu záležitosti, které jsou více zaměřené na obchod – jako například daňová reforma – a něco, zač jsme dlouho bojovali: jednoduchý systém. Chceme, aby přestalo docházet k obžalobám lidí v případě, že něco nedělají jako společnost. Takových případů je velká řada. Postávání stranou žádný úspěch nepřinese – musíte se dostat do hry. Takže ať už se to odehrává v této zemi, nebo v Evropské unii, v Číně či Jižní Americe, zapojujeme se – ať už souhlasíme, nebo ne. Pouhým křikem věci nezměníte. Změníte je tím, že budete každému ukazovat, proč je vaše cesta tou nejlepší. Stojíme si hodně za tím, čemu věříme. Myslíme si, že to je klíčová část toho, o čem Apple je. A budeme v tom pokračovat.“

tim-cook-donald-trump-fb

Zdroj: iDownloadBlog.com

Související články

Dnes nejčtenější

.