Zavřít reklamu

Je to jen několik dní, co jsme vás informovali o zajímavé statistice, která odhalovala, že až 99% neoriginálních Apple nabíječek a kabelů nesplňuje bezpečnostní požadavky a certifikace. Také se ukázalo, že zhruba 90% „originálních“ doplňků prodávaných na Amazonu jsou prachsprosté padělky. Apple proti tomuto trendu bojuje co to dá. Nově vydal oficiální tiskové prohlášení, ve kterém své uživatele varuje a odrazuje od nákupu tohoto neoriginálního příslušenství. Společnost také aktualizovala své webové stránky, kde mohou uživatelé najít všechny důležité informace týkající se tohoto problému. 

Společnost varuje před tím, že nelegální padělky a některé výrobky ostatních výrobců, mohou být při použití velmi nebezpečné. Jejich používání se uživatelé vystavují případnému riziku. Jedná se především o neoriginální či padělané nabíječky, kabely a baterie. Použití nekvalitních komponent a obcházení bezpečnostních standardů může způsobit, že se tyto produkty stanou nebezpečné svému okolí. Může dojít ke například ke zničení připojeného zařízení, vznícení nebo výbuchu.

Apple výrazně doporučuje, aby uživatelé používali pouze originální certifikované doplňky a náhradní díly. Ať už se jedná o nabíjecí adaptéry, kabely nebo náhradní baterie do jejich zařízení. Pokud máte v telefonu neoriginální komponentu, v autorizovaném servisu vám jí vymění za originální, která má garanci původu a splňuje všechny standardy a bezpečnostní normy.

fake_lightning-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.