Zavřít reklamu

Apple včera večer (v USA dnes ráno), představil na konferenci „hello again“ nový MacBook Pro s Touch Barem, Touch ID a dalšími novinkami. I tentokrát, ostatně jako vždy, umožnil novinářům po konferenci na všechny představené novinky nahlédnout a vyzkoušet si všechny novinky, které je zajímají. Novináři tak pochopitelně neváhali a okamžitě si zašli nový MacBook Pro vyzkoušet do speciální místnosti, kde byly vystavené demo kusy novinky.

Nejvíce je pochopitelně zaujal Touch Bar, neboli dotykový displej, který nahradil funkční klávesy a zobrazuje speciální ovládací prvky na základě aplikace, která je na MacBooku spuštěna. Novináři prozradili, že Touch Bar je matný, díky čemuž máte při jeho používání pocit mírné odezvy tlačítek, i když ve skutečností žádná není.

Jiný novinář zase prozradil, že ikony zobrazující se na Touch Baru je možné si upravit tak, že na některé z nich déle podržíte prst a pak je můžete začít přesouvat. Navíc, na některých prvcích když podržíte prst, tak se objeví rozšířená nabídka. Když například podržíte prst na tlačítku „Odpovědět“, tak se poté objeví tlačítko „Odpovědět všem“.

Jiný novinář se naopak zaměřil na nové Touch ID. Uvedl, že když zkoušel pomocí Touch ID odemknout MacBook, tak byl v systému během chviličky a tudíž senzor otisků prstů výrazně urychluje přihlášení se ke svému účtu. Apple při představování uvedl, že se jedná o Touch ID 2. generace, tudíž o stejné, které nalezneme v iPhonu 6s a v iPhonu 7.

MacBook Pro je možné si předobjednat už nyní, ale prvním šťastlivcům se dostane do rukou až za 3-4 týdny. Je však dost pravděpodobné, že Apple rozdá několik kusů novinářům ze zahraničních médií, a tak se můžeme těšit na první recenze, o kterých vás samozřejmě budeme informovat. Níže si prozatím můžete pustit videa, kde vám novináři ukáží nový MacBook Pro na kameru.

https://youtu.be/VqIxoV20k5Q

macbook-pro-hands-on-fb

 

Dnes nejčtenější

.