Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dulezite je slovo LCD. Ano mezi LCD tedy asi ano. Je otazka kdo dnes v top modelech pouziva LCD.

  Zatiaľ takmer všetky vlajkové lode. HTC, Sony, LG, Huawei, Xiaomi, Lenovo, One Plus. Z väčších výrobcov, ktorí nepoužívajú LCD ma napadá jedine, samozrejme, Samsung, Motorola (Moto) a niektoré Nexusy.

  Celá studie společnosti DisplayMate je plná superlativů a chvály, v celém dokumentu ale chybí jediná položka, označení za nejlepší testovaný displej. Hodnocení „nejlepší“ se vztahuje pouze k LCD panelům, držitelem titulu nejlepší mobilní displej tak zůstává Samsung Galaxy Note7. „OLED displeje mají řadu významných výhod proti LCD včetně toho, že jsou tenčí, lehčí, mohou mít tenčí rámečky, mohou se ohýbat, a navíc nabízejí velmi rychlou dobu odezvy, lepší pozorovací úhly a always-on režim,“ vysvětluje Raymond M. Soneira.

  A mne by zase zajimalo, co na to nitro.doubt ?

  Nejlepší HD displej s rozlišením z roku 2010 na světě.

  „Naměřený nejvyšší jas iPhonu 7 má hodnotu 602 cd/m2, což také odpovídá nejvyšší hodnotě, která byla u LCD displeje kdy naměřena. Naměřená hodnota se při zapnutém automatickém jasu v jasně osvětlených podmínkách ještě zvýšila na 705 cd/m2.“
  “Na iPhonu 7 může maximální jas při zapnutém automatickém jasu ještě vzrůst. To je kvůli tomu, aby uživatelé nemohli mít permanentně nastavený maximální jas, díky čemuž by se rychle vybíjela baterie.”

  To je především kosmetická změna, iPhone 6 měl jas 559cd/m2, maximální hodnotu na automatický jas ještě o něco vyšší má i několik dalších přístrojů včetně vybuchujícího Note7, jenž měl při té nejvyšší intenzitě naměřeno něco mezi 900cd/m2 až 1020cd/m2. Kontrast měl prakticky stejnou hodnotu Huawei Mate7 už před lety. Ty nejvyšší hodnoty na slunci jsou v podstatě jen pro okrasu, jen to ultrarychle vybíjí baterii, aspoň v našich podmínkách, na Sahaře s powerbankou to možná využití najde, jestli tam je signál. http://i.imgur.com/3NqD2qZ.png

  V roce 2014 byly na trhu běžně IPSka s jasem approx. 600cd/m2, všechno to jsou IPS NEGA displeje z továren JDI, které dodávají panely i pro menší iPhony, nejlepší IPS na trhu je IGZO. Pozorovací úhly jsou dneska na všech IPSkách výborný.

  Samozrejme vždy nájdeš zariadenie čo zrovna jeden parameter malo lepší než iPhone 7. Vytiahnuť 3 telefóny a pre každý ukázať že prekonal iPhone v jednom konkrétnom parametri je ale demencia. :)
  iPhone 7 má veľmi dobrú zostavu všetkých parametrov. Teda až na pozorovacie uhly, ale úprimne, kto sa pozerá na telefón z boku? :D

  Tak zrovna, když porovnáš tehdejší MX4Pro s iPhone 6 Plus, tak těch parametrů měl Číňan lepších ne jeden, ale hned všechny… camera senzor 1/2.3″, kapacitu a výdrž baterie, výkon SoC, kapacitu paměti RAM, QHD displej, screen to body ratio, 32bit high performance HiFi DAC.

  Když se koukneš na loňské modely Samsung S7 Edge vs iPhone 6S Plus, tak je to opět to samé, S7 Edge má lepší cameru, optiku, kapacitu a výdrž na baterii, výkon SoC, kapacitu paměti RAM, QHD displej, screen to body ratio, 24bit DAC, Qi wireless charging a letošní iPhone 7 Plus ho stejně nedokázal dohnat v žádném z hw parametrů…

  ty so svojim mx4
  camera senzor 1/2.3 – ale fotky horsie
  vykon SoC ale realna rychlost pomalsia
  qhd displej co zere baterku
  screen to body ratio – lol co s tym ? keby si mal iba displej v ruke budem mat najlepsie ratio a ovlada sa na…
  a ten tvoj super DAC vyuzivam so spuntami KOSS za 10 eur :D

  Fotky lepší, stačí přiblížit na mém 5K iMacu, více detailů, lepší ostrost, nižší šum ve srovnání s iPhone 7 Plus, kterému čočky foťáku trčí z těla mobilu jak blatník na Škodě 120L.

  Benchmarkový výkon nižší, reálná rychlost i při QHD displeji je někde mezi iPhonem 6 Plus a 6S Plus, oba telefony jsem měl vedle k přímému srovnání. Moje MX4Pro je telefon s datem výroby jako iPhone 6 Plus, takže vyšší rychlost než srovnatelně starý iPhone je ok. DAC je fakt super, zatím je to stále jeden z nejlépe hrajících telefonů, co kdy byly vyrobeny, konkurovat mu může leda LG V20.

  Co s tím? ~nič koupil jsem ho ve výprodeji za 8499,- na baterii vydrží o dost déle než můj předchozí iPhone 6 Plus, je rychlejší s lepším displejem, kvalitou zvukového výstupu, kvalita hovorů je taky lepší, QHD panel je na tom mobilu to nejlepší… 3GB RAM jako iPhone 7 Plus, který je o tři roky mladší, jsem spokojenej, až iPhone nabídne srovnatelnou kvalitu, klidně si ho znova koupím, do té doby ne.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější