Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je novinka? To už je v Apple mapách minimálně rok. Uzavírky, práce na silnici, dokonce nehoddy! A i červené a oranžové pruhy s dopravní situací. Jen minulý měsíc při cestě z dovolené jsem sledoval, jak se přede mnou (živě) na D1 tvoří kolona, a když jsem do ní dojel, jak se rozšiřuje ještě za mě. Navigace podle toho i prodlužovala odhad přijezdu do cíle. Jediné, s čím Apple mapy při navigaci asi nepočítají, je rychlost.
  Co se mi nedávno v Apple mapách však objevilo jsou ikony památek. Moc jich není, ale jsou tam. Např. Pražský hrad. A taky nedávno mi přišla notifikace, že Apple mapy umí v Praze MHD. Přímo mi přišla od Apple Map notifikace.

  A jak tohle funguje? Jelikož mi jednu cestu ukazuje jako neprůjezdnou, i přesto, ze průjezdná je, a naopak, cesta která průjezdná není, tak to v mapách nic neukazuje.

  Takže stále ještě není čas opustit Waze. Každopádně každá vlaštovka je dobrá a s každou lokální funkcí navíc se i zvyšuje možnost české Siri.

  Presne tak, je to tam uz dlouho a uz dlouho to stoji ve srovnani s Googlem za prd.

  Já si myslim že Mapám nikdy nepodaří dohonit Google mapy. Už jen proto, že jim spousta uživatelů furt nevěří… takže nějaký Crowd Source, který u Googlu v pohodě funguje, v Apple mapách nikdy pořádně nebude. Plus už i v základu a v podkladech poněkud pokulhávají. Třeba v maďarsku je spousta novejch dálnic, o kterých Mapy nemají ani páru .. :)

  Já mám naopak velice pozitivní zkušenost s tím, jak mají Apple mapy zpracovanou dopravní situaci a uzávěrky. Data čerpají mimo jiné od TomTomu, nevím jestli ještě z jiného zdroje. Jinak se mi již několikrát stalo, že Google mapy a Hero ukazovaly průjezd silnicí naprosto bez problému, ale Apple mapy měly označenou uzávěrku silnice, která tam skutečně byla. Například když byla uzavřena Průmyslová ulice z důvodu opravy mostu, Apple mapy to měly značené a Google nikoli. Na podobný problém jsem narazil již celkem 3x a vyplatilo se mi podívat se do Apple map. U plánování delších cest to vždy tak dělám.

  Jinak u Apple map mi opravdu vadí jak je v režimu na šířku tenoučká čára s vyznačenou trasou a na display iP SE není kolikrát ani poznat kam se má odbočit. Když jsem jel na dovolenou a jel pomocí těchto map tak jsem na to teda nadával dost.

  Dívám se dnes na vaše stránky na iphonu 6 a to, co vidím je hrůza. Promiňte, je to vaše stránka, ale jak se vám něco takového může líbit? Vypadá to strašne! To je muj názor.

  Všichni jste si stěžovali, že nemáme mobilní verzi a když jí pro vás uděláme (pro nás je to nevýhodné a máme kvůli ní spoustu komplikací), tak si taky stěžujete.

  Diky tomu, ze mapovy podklad Apple Maps je prevzaty Tom Tom, jsou Apple maps davno lepsi, jak Google Maps… Jedine, co je na case, aby se daly natahnout do iPhonu a fungovat i offline…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.