Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jedno je jasný. Apple už není tím, čím býval co se rychlosti systému týče. Android od verze lollipop je v rychlosti na některých zařízení rychlejší. Smůla!

  Vzhledem k tomu jak výkonný na hardware iPhone 6 a 6S stojí současná „optimalizace“ iOS za starou belu.

  Paradoxně téměř čistý Android KitKat je na MediaTek MT6582 1,3GHz, Mali-400 MP2 @500 MHz s 1GB ram na qHD displeji subjektivně rychlejší.

  Až mě to překvapilo, jak low cost za 2000,- je výborně vyladěný.

  Když srovnám Meizu MX4 ve Full HD v balance performance módu (dvě jádra cpu vypnutá) MediaTek MT6595, PowerVR G6200MP4 taky s Kitekat s iPhonem 6S Plus, který je podle Geekbench hrubým výkonem minimálně o třetinu výkonnější. Tak Android je ve většině případů rychlejší, i na hry je výkon více než dodatečný, i když hrubý grafický výkon je u Applu opět lepší.

  Nicméně to jsou dvě lepší výjimky, spousta Androidích telefonů dostane od výrobce šílené nadstavby, které dokážou plynulost čistého androidu zcela znehodnotit.

  GUI iOS 9 taky není nic moc, tedy pro mě zklamání, takže ve srovnání s čistým Androidem nebo FlymeOS, který je ještě jednodušší a rychlejší nadstavbou (stejný SoC dosahuje v AnTuTu s FlymeOS vyšší skóre než s nadstavbou TouchWiz).

  Vyladěnost a optimalizace iOS platila naposled ve verzi 6, u nových modelů je to vzhledem k výkonnosti hw docela ostuda.

  Když porovnáš vlajkové lodě, tak Sračkung S6 se nemůže ani přiblížit rychlostí, výkonem, optimalizací a výdrži baterie Xperii Z5 Graphite. Ten úžasnej displej na střední verzi Z5 je ještě lepší než u Z3 (už ta měla mezi většinou produkce nečínských společností špičkový design a zobrazovací schopnosti).

  NsT

  Za zrychlení chodu aplikaci na Lollipop a vyšší stojí přechod runtime z dalvik na art.

  Android je dneska vyladěnější než iOS, ale spousta výrobců ho zabíjí nadstavbami.
  Zase u tabletů není moc co řešit, tam má smysl jedině iPad.

  Rád vzpomínám na svůj iPhone 4 a iPad 3, které běžely na iOS 6. Reakce byly prakticky instantní, žádné lagy, a dovedl bych si představit že bych na nich fungoval i dnes, kdybych nebyl zvědavý a neupgradoval na dalši verzi, u kterých Apple sliboval ještě větší stabilitu a hezčí GUI, místo toho mi ale z  těchto perfektních přítrojů udělal pomalé nepoužitelné cihly s grafikou jak z nějakých nevkusných omalovánek. Nabízet možnost upgrade na zařízení, která systém neutáhnou bez možnosti návratu mi přijde jako ubohá politika jak tlačit nové modely a s filozofií Applu jakožto perfektně sladěného HW a SW už to bohužel nemá nic společného.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.