Zavřít reklamu

Apple iCarApple čelí ďalšej žalobe. Tentoraz však nejde o porušovanie žiadnych patentov, ale o preberanie zamestnancov spoločnosti A123 Systems, ktorá sa špecializuje na autobatérie. Tá obvinila Apple z dôvodu, že jej úmyselne kradne zamestnancov na výrobu tajného automobilového projektu, ktorého súčasťou je očividne aj vývoj autobatérií pre elektromobily. Práve nové vozidlo spoločnosti Apple, známe pod krycím menom Titan, má byť elektrické a dokonca by mohlo byť autonómne, aj keď v tomto sa dve najvplyvnejšie médiá nevedia zhodnúť.

Kalifornská spoločnosť mala v poslednej dobe zamestnať piatich zamestnancov, aby vytvorili „divíziu pre veľké batérie“, čím zamestnanci a Apple porušili dohody so spoločnosťou A123. Tá ich totiž zaväzovala, že po odchode zo spoločnosti jej nesmú konkurovať, teda nemajú zneužiť know-how vo svoj prospech. Mnohí pritom pracovali v A123 na rôznych projektoch a 2 z nich mali byť zrušené kvôli odchodu kľúčových osobností a nemožnosti nájsť náhradu. Práve tieto osoby prestúpili do Applu.

Udalosti však siahajú až do júna/června minulého roku, kedy mal Apple údajne pripravovať agresívnu kampaň preberania zamestnancov A123 Systems, čím ohrozil jej biznis. Už vtedy si však spoločnosť začala všímať, že zamestnanci odchádzajú za veľmi zvláštnych okolností a neskôr zistila, že sa títo bývalí zamestnanci stali súčasťou tímu spoločnosti Apple. Vtedy mala upozorniť kalifornského giganta o dohodách a upozornila, že má právo zažalovať Apple v prípade, že bývalí zamestnanci porušia spomínané podmienky zmluvy. Apple však začal A123 ignorovať.

Apple-iCar
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější