Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Uprimne, misto toho, aby mi ten test pomohl se rozhodnout, jsem jeste vic nerozhodny. Nejzasadnejsi rozdil je v tom zapisu, to vidim jako problem. Na druhou stranu rychlost cteni uz je zase temer vyrovnana. No jsem tam, kde jsem byl :)

  Prumerna rychlost zapisu je 295MB/s a cteni 626MB/s? Jak velky je to SSD uvnitr Fusion disku? 8/16/32GB? Pokud si na Fusion disk nakopiruji 4k video o velikosti 64GB, jakou rychlosti se bude nacitat a jakou ukladat? Stale tech 626 / 295 MB/s? :)
  Nicmene pokud nekdo dela jen s internetem, emaily, sem tam nejaky jpg z dovolene – pro nej je nejspis vhodnejsi ten Fusion disk kvuli velikosti. Ostatni, kteri by chteli chteli iMac vyuzovat vice by radeji meli zapomenout na Fusion, vzit si SSD a pripadne prikoupit nejake externi uloziste.

  Na opravdové hraní jsou bohužel Macy stále k ničemu. Grafiky jsou malé notebookové varianty, které se výkonově zdaleka nemohou rovnat klasickým hovadům do monster PC. :) Na nějaké kreslené ptákoviny a nenáročné hry ano, ale jinak nedoporučuji – zvláště z dlouhodobého hlediska, abyste udrželi tempo s novými hrami, potřebujete PC upgradovat, a vyměňovat každoročně komplet iMac?… Nechte si chutnat :D

  Kdo chce pořádně hrát, nekupujte si na to Mac.

  Teoreticky když mám cca 50 GB softwaru atd. a zbývá mi 200 GB tak na Fusionu to zaplním za cca 5minut 20 sekund a na SSD to zaplním za 4,37s takže si na zkopírování 200 GB dat ušetřím cca 44 sekund…. Chápu, že SSD urychlí fungování počítače, ale stále mi přijde asi nejschůdnější varianta 3TB+128SSD vzhledem k cenám SSD… (doplatek na 1TB SSD je 20800…) s tím že disk by šel v budoucnu vymněnit prostřednictvím servisu (už teď jsem našel upravené varianty 5K iMacu, co nejsou na apple store). Spíš by mě zajímalo jak se chová Fusion software při rozdělení 3,5 disku (jestli si bude natahovat data na SSD z druhého virtuálního disku, popř. při vyměněn 3,5 disku za další SSD u kterého zůstane původní 128GB SSD).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější