Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Myslím si, že když je někdo zvyklí na Windows 10 let, tak se těžko zvyká na něco, kde nejsou vaše obvyklé aplikace. Hlavně šlo o to, aby nováčci zjistili, že tu něco takového je. Zbytek odstavců je výhradně věnován Macu.

  Ahoj,
  na túto stránku chodím už dlhšie, ale až dnes som sa zaregistroval (postrčil ma do toho včerajší darček v podobe Macbooku Pro 15 :D)

  Chcem sa opýtať či sa nedajú otvárať obrázky ako na windowse, že si budem pomocou šipiek preklikávať medzi obrázkami… zatiaľ to robím pomocou cmd+a, ale keď mám v súbore aj videá, tak mi otvorí obrázky v preview a videá (jednotlivo) v QuickTime…. Nieje na to nejaká appka?

  Ďakujem za odpoveď a prajem príjemné prežitie sviatkov

  Filipes, nepotrebujes appku, staci ti medzernik… Vo Finderi staci RAZ kliknut na fotku (neotvarat, len „oznacit“) a potom stlac medzernik – otvori sa nahlad fotky/videa/dokumentu/… a mozes sa posuvat sipkami

  „Myslím si, že když je někdo zvyklí na Windows 10 let, tak se těžko zvyká na něco, kde nejsou vaše obvyklé aplikace.“
  Opravdu? Ja teda celych 18 let bezel pod Windowsem, ze dne na den jsem presedlal na Maca s maximalni spokojenosti a Win uz nechci ani videt :) Jen trubka si poridi Maca, kvuli tomu, aby tam mel Windows.

  Já přece vůbec neradím, aby si někdo koupil Mac a nainstaloval si tam Windows a jel na něm. Pouze byla jedna z možností nainstalovat Windows jako sekundární systém. Když tu ta volba je, tak proč se o ni se čtenáři nepodělit. Osobně nevyužívám nic z výše zmíněného a vystačím si s OS X + pár dalších aplikací z App Storu nebo z webu.

  Daniel: ja som skôr narážal na office od Microsoftu, programy určené pre Windows a NTFS. Tri základné veci, ktoré človek bol nútený využívať na Windowse, nech používa aj na Macu?
  Aký zmysel mal potom ten prechod? Iný Vizuál po HW aj SW stránke? Takto nikdy nevylezie z toho bordelu menom windows a nebude s Macom spokojný, lebo všetko sú to akési alternatívy ako fungovať na Macu ako na Windows.

  NIE! Mac funguje inak ako Windows a moja rada pre ľudí ktorí začínajú s Macom a chcú byť naozaj spokojní je:

  Zabudnúť na všetky zvyky a zlozvyky z Windows, prestať používať ich office pokiaľ nepotrebujem využiť tých 5% zašitých funkcií z office ktoré používa tak 10% zákazníkov.

  Prestať používať programy výlučne určené pre Windows a nájsť lepšiu alternatívu určenú pre OS X ( a že ich je, po prechode som na všetko čo som mal kedysi na Windows našiel lepší program ).

  A vysrať sa na NTFS a podobné chujoviny vďaka ktorým je Windows pomalý a náchylný na fragmentované súbory. Využiť a „ošahať“ si čo najväčšie množstvo OS X aplikácií vstavaných vo vnútri a človek bude spokojný, pretože zistí, že priamo v OS X je všetko bežné čo na Windows musel človek mesiac doinštalovávať…

Vložte vlastní komentář

celý text