Podívejte se, co o vás ví Google

Google-Search-IconJe celkem vtipné, že největší a nejdetailnější informace o drtivé většině obyvatel naši planety má dvojice polský emgirantů. Právě Sergei Brin a Larry Page jsou muži, ktterých se obává nejedna vláda světa. O občanech jakéhokoli státu světa vědí víc, než kdokoli jiný. Pokud používáte zařízení s operačním systémem Android, pak toho o vás ví Google ještě mnohem víc než si myslíte. I pokud jej však nepoužíváte, je to co o vás ví Google doslova děsívé. Google ví, kdy a kde se pohybujete, o co se zajímáte, kolik vám je let nebo s kým se znáte a přátelíte, ví jaká sledujete videa a ví dokonce i to, zda vám dnes ráno ujel autobus do práce nebo do školy a pochopitelně ví i do jaké školy nebo práce chodíte, přesvědčte se sami. Mimochodem proč si mylsíte, že se vám nyní zobrazuje reklama na to, co jste včera hledali?

 

1. Co o vás ví Google?
Aby mohl Google dosahovat co nejlepší konverze pro své inzertní partnery, vytváří profil každého návštěvníka a na základě něj, mu poté poskytuje co nejpřesněji cílenou reklamu. Google tak shromažďuje historii vašich dat, která ukládá a vybírá na základě nich co nejrelevantnější inzerci. Díky tomu je zaručeno, že inzerenti dostanou co největší míru prokliku v poměru ke zobrazení. Na to jak vypadá váš profil pro reklamu se můžete podívat po kliknutí na následující odkaz.

 

2. Google ví, kudy a kam chodíte nebo jezdíte
Google samozřejmě ví, kde se pohybujete, kdy ráno vyrazíte do školy nebo do práce, jak dlouho vám trvá cesta a dokáže zjistit i to, zda vám zrovna dnes ujel autobus. Aby toto vše věděl, stačí,  když používáte mobilní telefo ns operačním systémem Android nebo Google Maps. Pokud máte svůj počítač a svůj telefon s Androidem pod jedním profilem, pak se pomocí následujícího linku podívejte, kde jste kdy byli.

 

3. Google ví, o co se zajímáte
Pro největší vyhledávač na světě není problém zjisti, jaké jsou body vašeho zájmu, logicky je totiž vyhledáváte právě přes Google, podívejte se na historii vašeho vyhledávání přímo v okazu níže.

 

4. Google ví jaké a služby používáte a k čemu

Google není jen vyhledávač a pokud jste podlehli věcem jako je gmail, google analytics, G+ nebo čemukoli dlašímu, pak věřte, že Google přesně ví kdy a jaké služby používáte.

 

5. Víte které aplikace mohou používat váš Google účet?

Google má vaše data a ty jsou cená pro aplikace, podívejte se proto, jaké aplikace mají přístup k vašim datům.

 

6. Google ví, co sledujete na YouTube

YouTube je pochopitelně majetkem Google a proto jej monitoruje stejně důkladně, jako ostatní služby, ví tak kdy jste co sledovali a jak dlouho jste u videa vydrželi.
|
5
Leitz

Diskuze

  jsem mrtvej, poslednich 30 dni (vic sem nemohl zadat) jsem nikde nebyl a na youtube se prej taky nedivam… to ze jsem muz vedej pac sem to na sebe sam prasknul kdyz sem si vytvarel ucet… takze zas tak cerne to nevidim

  Reagovat

  Tak tohle mě spíš uklidnilo. Čekal jsem že toho bude vědět mnohem víc. Většinu toho mám prázdnou. Zřejmě už jsem to někdy v minulosti zablokoval.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz