Zavřít reklamu

iPad mini 3Zatím co náš iPad Air 2 dorazí až koncem tohoto týdne a samozřejmě vám hned poskytneme všechny informace v článku o prvních dojmech, unboxingu a pak také v samotné recenzi, zahraniční média mají iPad Air 2 již k dispozici. Apple dnes zrušil informační embargo a tak média, která měla iPad v USA k dispozici, zveřejnila své recenze. Pojďme se tedy podívat na to, jak iPad Air 2 obstál v rukou recenzentů a zkraťme si tak čas předtím, než se na LsA již během tohoto víkendu objeví naše recenze iPadu Air 2. Apple iPad Air 2 inovoval zejména po stránce hardware a tablet je tak opět výkonnější a rychlejší, ovšem dočkali jsme se i inovace designové a tak je Air 2 opět tenčí než předchozí generace.

Zajímavé je, že recenze iPad Air 2 jsou tentokrát poměrně rozporuplné a zatím co někteří si jej nemohou vynachválit a vidí v něm něco skutečně revolučního, někteří jako je například Walt Mossberg neskrývají mírné zklamání. Podívejte se však sami na recenze iPad Air 2 od těch nejlepších novinářů na světě.

Walt Mossberg – Re/Code
Když Apple minulý týden představil nový iPad a já jsme měl možnost jej poslední čtyři dny testovat, možná si myslíte, že jsem z něj nadšen – ale nejsem. Je to v mnoha ohledech nejlepší iPad, jaký byl kdy vyroben, ale pro průměrného uživatele, představuje jen mírné evoluční zlepšení oproti modelu z loňského roku a nepřináší velkou změnu, jakou přinesl první iPad air nebo iPad mini s Retina displejem. Air 2 neumožňuje, aby jej držel nebo nosil déle a pohodlněji než iPad Air předchozí generace. Jeho hmotnost 437g není znatelně lehčí než váha předchozího iPadu Air. Tloušťka 6,1mm je sotva rozeznatelná od předchozí generace s tloušťkou 7,5mm.

Nilay Patel – The Verge
Air 2 má jasný, ostrý displej, který vypadá jako by byl namalovaný. Apple říká, že nový antireflexní povrch na Air 2 snižuje odlesky o 56%, ale i když je to opravdu obrovský rozdíl, rozhodně jej nelze používat na přímém slunci. Uvnitř iPad Air 2 najdete nový A8X čip od Applu, což je varianta čipu A8 z iPhone 6 a iPhone 6 Plus s pokročilou grafikou. Právě nový čip dělá z iPadu Air neuvěřitelně rychlé zařízení, které načítá webové stránky a spouští aplikace mnohem rychleji než můj iPad Air. Jsme zvědavý, jak využijí vývojáři grafický výkon nového Airu.

iPad Air 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Darrell Etherington – TechCrunch
6,1mm tenké šasi je prostě rozdíl pokud jde o pocit. Air 2 můžete držet pohodlněji po dlouhou dobu a to dokonce i celý den, pokud to budete potřebovat. iPad Air 2 na recenzi přišel od Applu ve zlaté variantě a dovolte mi říct, že i když Apple dokázal vyrobit odstín zlaté barvy mnohem lepší než většina ostatních výrobců, určitě to není můj šálek kávy. Air 2 v šedé nebo stříbrné barvě vypadá fantasticky, zlatá barva však vyčnívá z davu a to obzvlášť v situaci, kdy jej budete používat jako fotoaparát.

Brad Molen – Engadget
Tenčí profil je na úkor velikosti baterie a nový iPad Air nabízí 5.1 Wh, což je méně než kolik nabízel starý iPad Air. Apple sice stále slibuje, že bude mít stejnou 10 hodinovou výdrž baterie, ovšem v reálu to znamená, že má iPad Air 2 menší výdrž než iPad Air. Novinka dokázala v našem testu přehrávat HD film 11 hodin a 16 minut, což je o hodinu méně, než to v loňském roce dokázal iPad air. Air 2 také nemá tlačítko pro přepínání hlasitosti, což si myslím, že je obrovská ztráta pro iPad. Nečekal jsme to, ale jsem z toho skutečně frustrovaný a přepínač mi chybí. Nově však můžete přepnout tichý a hlasitý režim pomocí podržení tlačítka snížení hlasitosti.

Joanna Stern – The Wall Street Journal
Velká antireflexní obrazovka je skvělá pro pořizování fotografií s vylepšeným 8Mpix fotoaparátem. Snímky jsou nyní mnohem ostřejší než dříve a v mnoha případech jsou stejně dobré jako ty, které vyfotíte s iPhone 6. Ale iPad Air sebou nebudete brát na vrchol hory, jak některé promo záběry Applu naznačují. Kromě toho když jsme iPad Air 2 položil na lavičku tak nešikovně, že sklouzl a narazil do betonu, displej se rozbil. Jasně, že jsme na vině, ale kdyby měl být iPad Air skutečně určen k tomu, abyste s ním lezli po horách, odolnost by měla být důležitá.

iPad Air 2 camera
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Harry McCracken – Fast Company
Nejpodivnější fakt o novém iPadu Air 2 je, že Apple nezveřejnil a nepochlubil se jednou z jeho nejlepších nových funkcí. Tablet má nyní 2GB RAM, což je velký rozdíl od původního iPadu Air s 1GB RAM. Zdvojnásobení RAM znamená, že iPad nyní dokáže mít více aplikací v multi-taskingu, aniž by se to nějak projevilo na jeho rychlosti. Rychlost celého tabletu je vyšší a nejvíc patrné to je v situaci, kdy přepínáte mezi jednotlivými aplikacemi a načítáte nové webové stránky.

Lance Ulanoff – Mashable
Chcete-li zjistit jaký výkon vlastně iPad Air má, nainstalujte si některé hry na konzolové úrovni jako je Asphalt 8 Airborne nebo Modern Combat 5:Blackout. Každá z těchto her je pozoruhodně bohatá na efekty a fyziku, včetně kouře, vody, dště a odrazů. Hry fungují na iPadu Air skvěle, ale na iPadu Air 2 jsou ještě lepší. iPad Air 2 má 3 jádra a 2GB RAM a multicore skére nového iPadu je téměř dvakrát větší než u původního iPadu Air.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější