Zavřít reklamu

Apple Watch Mickey MouseMálem se mi chce začít tento článek tím, jakej jsme hlupák, že mi vše došlo až teď, ale upřímně, to že jsem naši čtenáři už vědí nějaký ten pátek, tak pojďme raději rovnou na fakta. Apple má ve svém managmentu člověka a ne jednoho, který provedl před uvedením hodinek na trh analýzu a dospěl k naprosto jednoduchému závěru. Buď můžeme udělat hodinky za 1000€ a nacpat do nich všechny technologie světa a tím mířit na lidi, kteří vydělávají 3000€ měsíčně a nebo to uděláme jinak. Ovšem problém je v tom, že když uděláme hodinky za 1000€, budeme cílit na člověka, který má na ruce trošku jiné hodinky než ten, který si koupí Apple Watch za 350€.

Budeme mít sakra velký problém přesvědčit manažera, obchodníka, zkrátka kohokoli, aby sundal z rukou své hodinky a vyměnil je za Apple Watch. Navíc když do hodinek dnes nacpeme vše co máme, co dáme do druhé, třetí nebo čtvrté generace. Navíc kolik je lidí co mají příjem 3000€ měsíčně a kolik z nich by chtělo Apple Watch. Hm, tak na to půjdeme jinak, vyrobíme hodinky pro děti, protože jsme schopni jich prodat 60 milionů za rok a vydělat sakra hodně peněz. Kdyby navíc chtěl nějaký ten manažer hodinky od nás, nabídneme mu luxusní edici za víc peněz, ale standardně začneme na 350€, aby si je mohl dopřát běžný člověk jako radost od Applu.

Když už tedy vymyslíme pro koho budou, přizpůsobíme tomu samotnou prezentaci a tak nebudeme ukazovat technické fakta, která nejsou stejně příliš podařená, ale raději ukážeme, jak může sedmnáctka upravit smajlíka, poslat srdeční tep své lásce a nebo mluvit s hodinkami svým hlasem tak, jako to kdysi dělal… no dobře na Davida Hasselhoff si už asi nebudou pamatovat, ale zkrátka je to i tak cool. Proto od prezentujeme to, co je sexy pro sedmnáctky.

Tak tedy klobouk dolů, Apple zřejmě ovládne trh digitálních inteligentních hodinek a nejen že jej ovládne, on jej také sám vytvořil a přesně věděl, pro koho tyto hodinky budou. Potěšil akcionáře, kteří získají příjem a nebudou muset řešit stejný problém, jaký řeší Volkswagen při rozhodování, zda přilít více peněz divizi Škoda Fabia a nebo divizi Bugatti Veyron. Jasně prodá se víc Škodovek než Veyronů a přesně jako má Volkswagen obě divize a jedna je pro něj business a druhá něco wow na chlubení co dokáží, má Apple své hodinky a svůj Mac Pro. Takže ještě jednou smekám a za rok si povíme čísla a smeknu podruhé. A mimochodem, rozhodně jsme tím článkem nechtěl říct, že pokud je vám 40 a koupíte si Apple Watch jste blázen, naopak jste ten, komu se líbí a to je super. Jen zkrátka ta masová cílovka na kterou se Apple zaměřil je jinde, než u vás.

Související články

Dnes nejčtenější

.