Zavřít reklamu

Apple WatchSamozřejmě že si dobře vzpomínám, jak při uvedení prvního iPhone nejen novináři, ale i lidé jako je Steve Ballmer a mnoho dalších vysmáli Apple. Vím také o článcích, které se smáli iPadu a nechápali, proč si má někdo kupovat velký iPhone ze kterého nejde telefonovat a rozhodně nechci být tím, kdo nyní bude kritizovat Apple Watch, ale musím se ptát sám sebe, to jsou skutečně ony? To je ta revoluce na kterou všichni čekali? To jsou ty hodinky, ze kterých se má celé Švýcarsko zbláznit? Ano jsem fanoušek Applu a miluju Apple, ale Apple Watch?

Pokud by Apple představil své hodinky před dvěma lety a byl tak první stejně jako v případě tabletu nebo smartphone, pak bychom nyní žasli a říkali jak dokonalý produkt to vlastně Apple představil, ovšem je rok 2014, je rok, kdy stejné funkce jako Apple Watch nabízí startupy s cenou 99$. Je rok, kdy má inteligentní hodinky jenž měří tep a mají GPS každá druhá společnost na trhu, ostatně podívejte se sami na náš přehled inteligentních hodinek a na jejich funkce.

Jasně, Apple Watch mají několik vychytávek, jako je haptická odezva, digitální korunka, ale chlubit se při představení největší novinky v historii společnosti tím, že dokáže odeslat přes iMessage váš srdeční tep? Kdybych už půl roku nečetl na LinkedIn u profilů těch největších hvězd z oblasti měření biometrických funkcí, z oblasti fitness a oblasti marketingu a designu, že přešli k Applu, asi bych se ani nedivil, ale takto? Však na Apple Watch měli pracovat ti nejlepší z nejlepších a přitom hodinky nepřináší kromě hliníkového těla a safírového displeje nic, co by neměla konkurence.

Možná jsem nyní až moc kritický, ale co se designu týká, nechce se mi věřit že po letech vývoje budeme na ruce nosit upravený iPod nano 6. generace z roku 2010. Od začátku mi bylo jasné, že Apple nedonutí sundat lidi ze zápěstí jejich luxusní modely za tisíce nebo desítky tisíc €, ale mám pocit, že tímto tahem Apple nedonutil sundat ze zápěstí ani hodinky za 100€. Přece jen se zde nekoná nic revolučního ani v oblasti designu. Je mi již nyní jasné, že se na tento článek snese vlna kritiky, ovšem osobně jsem skutečně čekal něco víc, něco díky čemu mi bude jedno, jak vlastně Apple Watch vypadají, jak působí na ruce a jaký mají tvar, něco, díky čemu nechám jakékoli jiné hodinky v šuplíku a vytáhnu je pouze na jednání, ale to něco, mi u Apple Watch v současné době skutečně chybí.

Navíc už samotná prezentace, při které jsme se měli možnost většinu času dívat na to, jak je možné tvarovat smajlíka byla poměrně zvláštní. Nikdo nám neřekl nci o výdrži baterie, o tom jakým způsobem budou hodinky komunikovat s iPhonem, zda pres Bluetooth nebo u nových modelů přes NFC. Nikdo nám neřekl nic o tom jak jsou hodinky vodotěsné, ale viděli jsme, že si můžeme upravit smajlíka, super. A i když je to vrcholně neprofesionální, musím se zeptat sám sebe, proč lidé v našich diskusích často kritizují hodinky za 200€ a více, když pak budou každý rok utrácet minimálně 349€ za kus digitální elektroniky na zápěstí.

Apple Watch

Dnes nejčtenější

.