Zavřít reklamu

applelogoZahraničný server 9to5mac zverejnil skutočne obsiahly príspevok, v ktorom rozoberá, ako Apple reaguje na médiá. Ukazuje sa pritom, že Apple nie je až taký ignorant ako sa v skutočnosti zdá a dokonca sám zamestnáva ľudí, ktorí majú za cieľ anonymne diskutovať na fórach či alebo dokonca zverejňujú úniky. Ako sa teda ukazuje, za niektorými únikmi stojí naozaj samotná spoločnosť Apple a zdá sa, že práve tieto úniky pomáhajú dizajnovému, programátorskému a marketingovému tímu k tomu, aby vytvorili dokonalejší produkt.

Vďaka únikom má totiž Apple príležitosť sledovať, ako ľudia na fórach reagujú na rôzne úniky a na základe reakcií potom posúdi, či má ešte dostatok času na vykonanie potrebných zmien k lepšiemu – dnešný únik šasi iPhone 6 je toho príkladom. Na fotkách je totiž vidieť, že Apple upravil predtým otrasné plastové prúžky tak, že teraz vyzerá zadná strana iPhone 6 krajšie. O niečo horšie sú na tom ale zamestnanci PR oddelenia Apple (ak nepočítame vedúcich manažérov v oddelení), ktorí sú len minimálne informovaní o únikoch, ktoré sa dejú.

Najlepším príkladom takéhoto chaosu v PR oddelení Applu bol únik informácií o partnerstve Apple a Beats. Pretože oddelenie nemalo žiadne informácie, nemohlo vôbec odpovedať na otázky médií týkajúce sa kúpy, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži, keďže Apple na náš e-mail neodpovedal dodnes. Keď však dôjde k úniku informácií, vedenie PR oddelenia sa stretne s manažérmi konkrétnych produktových tímov a prediskutuje s nimi pravdivosť jednotlivých únikov – na základe čoho potom posúdi, ako a či má na správy reagovať.

iPhone 6 white & silver chassis
*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.