Zavřít reklamu

iPhone 6Analytik Matt Margolis ze společnosti Seeking Alpha zjistil, že Apple má dostatek safíru na to, aby jím vybavil oba očekávané modely iPhone 6, tedy jak 5,5″, tak i 4,7″ model a stejně tak i hodinky iWatch. Apple má totiž tak extrémní množství safíru, že by dokázal vyrobit 100 až 200 milionů kusů safíru, který by kompletně pokryl 5″ displej. Matt sledoval dodavatelské řetězce safíru, které dodávají tento materiál pro společnost GT Advanced, do níž Apple investoval nemalé finanční prostředky. Pokud vezmeme v úvahu množství prodaných iPhonů v letošním roce a přičteme další materiál použitý na výrobu iWatch, stejně dokáže Apple pokrýt veškerou výrobu v letošním roce bez sebemenšího problému.

Doposud se však očekávalo, že Apple použije safír při výrobě iWatch a maximálně také při výrobě většího iPhone 6, který bude nabízen jako prémiový model. Přece jen materiál je poměrně drahý na to, aby mohl Apple udržet současné marže a přitom nabídnout iPhone se safírem. Je však poměrně zvláštní, že má Apple tak extrémní zásoby Safíru v případě, že jej chce použít pouze u těchto dvou produktů. Nyní se tedy zdá, že Apple nabídne safír u všech letošních iPhonů a u hodinek iWatch, tedy minimálně zásoby, které uvádí Matt Margolis tomu nasvědčují.

Safír je poměrně vzácný materiál, který se těžko zpracovává, což zvyšuje jeho cenu. Používá se především u luxusních hodinek, u kterých je jeho cena vykoupena prakticky nemožností tento materiál poškrábat. Na druhou stranu je však poměrně křehký a není problém jej rozbít při pádu snadněji, než běžné sklo. Apple však dokázal vyvinout a patentovat nový způsob zpracování safíru, díky kterému jej dokáže vyrábět levněji než ostatní společnosti a s minimálním množstvím odpadu.

Související články

Dnes nejčtenější