Zavřít reklamu

I přesto, že byli někteří fanoušci společnosti Apple z WWDC mírně zklamaní kvůli absenci jakéhokoli hardwaru, je nutné si uvědomit, že je WWDC mezinárodní vývojářskou konferencí a právě vývojáři se dočkali extrémně velké porce novinek, dokonce si troufám říct, že té největší za posledních deset let. Přece jen přidání 4000 nových API a vlastního programovacího jazyka Swift jsou již skutečně velké věci. Apple však přidal také technologii Metal, jejíž podporu přinese iOS 8. Metal přináší zcela novou úroveň výkonu do iOS 8, která je bezpkonkurenční v oblasti mobilních zařízení. Se schopností maximalizovat herní výkon na Apple A7, můžeme přinést zážitky z konzolových her na iPhone nebo iPad,“ uvedla největší herní společnost na světě EA.

Během WWDC dokonce Craig Federighi, Apple senior viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple řekl, že hra Plants vs Zombies Garden Warfare funguje na iPadu. Jedná se přitom o hru, která je vyvinuta pro současné a next-gen konzole jako je PS3, PS4, Xbox 360 a Xbox One. Na iPhone i iPad jsou v současné době již celkem působivé herní tituly, které přináší skvělou grafiku, ovšem nový vývojářský nástroj Metal si klade za cíl, aby se kvalita her pro iOS zařízení ještě výrazně posunula. Vývojáři mohou pracovat s enginy jako je například Frostbite, na kterém běží nejnovější Battlefield 4 a přinést zážitky z těchto enginů na iOS zařízení.

Otázkou je, k čemu je však tento posun dobrý když vezmeme v úvahu, jak velký displej, respektive jak malý displej iOS zařízení nabízí. iOS zařízení nikdy nedokáže nabídnout až tak významný zážitek z hraní, se kterým se setkáváme při hraní na počítači nebo na konzole. Nyní se však zdá, že zařízení, které potřebuje technologii Metal nejsou iPady nebo iPhony, ale je to samotná Apple TV. Právě na apple TV připojené k velkému FULL HD nebo 4K televizoru uvidíme, jak skutečně hry vypadají a jaký dokáží nabídnout zážitek z hraní.

Na trhu jsou sice již PS4 a Xbox One, ovšem přece jen i když cena za PS4 je lehce pod 400€, což je vzhledem k životnosti konzole akceptovatelná částka, naráží hráči na problém s cenou her. Cena 60€ za hru je skutečně velmi vysoká. Skalní fanoušci hraní si rádi zaplatí, ovšem lidé, kteří si chtějí jedno za čas zahrát nějakou tu hru, se jistě spokojí s hrami z iTunes App Store, za které zaplatí minimálně desetkrát, většinou však i šedesátkrát méně, než za hru na PS4.

Apple uvedl, že studiea EA, Crytek, Epic a Unity již pracují na hrách s technologií Metal a současně s blížící se konferencí E3 se zdá, že by Apple mohl představit novou Apple TV, která ukáže, jak hry s Metalem skutečně vypadají v celé své kráse. Technologie Metal podporuje procesor Apple A7, kterým v současné době disponuje Apple iPhone 5s, iPad mini 2. generace a iPad Air. Ovšem ani jedno z těchto zařízení není svojí velikostí dost dobré na to, aby dokázalo nabídnout skutečný zážitek z úžasné grafiky, ten uvidíme až na větším displeji a když myslíme větším, nemyslíme tím 12“ iPad Pro, ale 60“ HDTV v našem obýváku.

Související články

Dnes nejčtenější

.