Zavřít reklamu

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy predovšetkým pravdivými predpoveďami, sa tentoraz „popálil“. Vo svojom najnovšom vyhlásení totiž vyhlásil, že Apple plánuje na tohtoročnej WWDC predstaviť nový, lacnejší hardvér. Konkrétne by sa malo jednať o lacnejší model iMacu, o ktorom sa špekuluje prakticky už od minulého roku, no zároveň by Apple podľa neho mohol na konferencii predstaviť lacnejší 8GB iPhone 5s. Dôvod pre predstavenie 8GB iPhone 5s má byť vraj ten, že telefón je mimoriadne populárny a jeho 8GB verzia by mohla posilniť predaje na rozvojovom trhu.

Tvrdenie o tom, že Apple predstaví lacnejší iMac, by bolo v súlade s odhalením, že OS X 10.9.4 Beta ukrýva zmienky o nových modeloch iMacu, ktoré Apple označuje ako iMac15,1iMac15,n. Pravdivosť správy podporuje aj fakt, že Apple krátko po zverejnení informácií odstránil OS X 10.9.4 Beta z Mac App Store a Developer Center bez udania dôvodu. Správy tak celkom hrajú do karát tomu, že Apple predstaví nové iMacy, lenže renomovaný novinár Jim Dalrymple z The Loop má iný názor. Novinár, ktorý je obecne známy svojimi jednoslovnými odpoveďami, na správu analytika Ming-Chi Kua odpovedal jednoducho: „Nie“.

Ak by sa tak ale v konečnom dôsledku stalo, najväčšie otázniky by vyseli nad cenou produktov. Apple nám ukázal, že 8GB iPhone 5c nie je o nič lacnejší než 16GB model a je ďaleko pravdepodobnejšie, že si ľudia vyberú radšej 16GB model s cenou 599€, než aby si zvolili model za 549€. Je preto možné, že 8GB model iPhone 5s by bol v súčasnosti lacnejší tiež iba o 50 dolárov a tak by sa na rozvojovom trhu predával za približne 649€. Scenár v prípade iMacu je o niečo reálnejší, keďže spoločnosť by mohla predstaviť model lacnejší o 100€, tak ako tomu bolo pri MacBooku Air s procesorom Haswell Refresh.

imac

*Zdroj: MacRumors; The Loop; Pike’s Universum

Související články

Dnes nejčtenější

.