Zavřít reklamu

Kim Chi Kuo odhalil dnes svoji zprávu pro letošní rok, která by měla stejně jako v roce patřit k tomu nejspolehlivějšímu, co máme v oblasti odhadů a úniků informací k dispozici. Ming Chi Kuo věří, že Apple v letošním roce skutečně představí hodinky iWatch a to konkrétně ve třetím čtvrtletí, pravděpodobně na stejné keynote, na které dojde k uvedení iPhone 6 a nové generace tabletů iPad. Hodinky iWatch budou k dispozici ve dvou velikostech, podle velikosti vašeho zápěstí si tak zvolíte buď model s 1,3″ nebo 1,5″ displejem. Oba modely nabídnou flexibilní AMOLED displej pokrytý safírovým sklíčkem, které zabrání poškrábání displeje.

Kromě množství snímačů pro biometrické údaje nabídnou hodinky skutečně minimalistický design, který bude tenký a lehký zároveň. Kuo vsází také na integraci funkcí hodinek spolu s iPhonem, iPadem a také Macem. Hodinky nabídnou také NFC čip, který by ostatně měl dostat také iPhone 6. Kuo je přesvědčen, že Apple na rozdíl od svých konkurentů vsadí nejen na funkce, ale také na design, díky kterému budou hodinky skutečným šperkem. Některé mechanické části hodinek by pak podle analytika měly být vytvořeny z tekutého kovu a Apple použije také bezdrátové nabíjení. Životnost baterie je velkou výzvou pro Apple a Kuo věří, že hodinky nabídnou 200 až 250 mAh baterii, která poskytne alespoň jeden den provozu s tím, že díky bezdrátovému nabíjení nebude právě den provozu uživatele příliš omezovat.

iWatch budou k dispozici v několika různých cenových kategoriích, které se od sebe budou lišit ani ne tak funkcemi, jako spíš použitým materiálem. Nejvyšší model by pak měl být dostupný za několik tisíc dolarů, ovšem s tím, že u něj Apple použije luxusní materiály. Několik tisíc dolarů by totiž v tomto případu nemělo být více než 3000$. Pokud však nebudete potřebovat žádné luxusní materiály, měl by Apple nabídnout i cenově dostupnou variantu za několik stovek dolarů. Kuo předpokládá, že Apple dokáže v roce 2014 prodat jen 5,5 milionů hodinek iWatch s tím ,že v příštím roce to pak bude 30 až 50 milionů prodaných kusů.

iWatch

*Koncept inteligentních hodinek od designéra Gábora Balogha.

Související články

Dnes nejčtenější

.