Zavřít reklamu

Ming Chi Kuo je obecně považován za nejspolehlivější zdroj v oblasti informací o společnosti Apple a proto je pravděpodobné, že stejně jako v loňském roce, i letos se jeho prognózy opět naplní. Kromě jiných produktů zveřejněných ve zprávě přímo zde, očekává Kuo příchod dvojice iPhonů 6, které od sebe odliší rozdílná velikost displeje. Podle Kua bude letošní model skutečně označen jako iPhone 6, i když se spekuluje o tom, že Apple bude muset již co nevidět změnit označování svých telefonů, aby číselná řada stále nestoupala. Největší změnou kterou Kuo podle svého názoru vidí je změna tlačítka Power Button, které by se mělo přesunout z horní strany telefonu na boční, aby bylo usnadněno ovládání jednou rukou.

Kuo věří, že Apple představí jeden model telefonu s 4,7″ displejem s rozlišením 1334×750 pixelů při 326 pixelech na jeden palec, zatím co druhý model nabídne 5,5″ displej s rozlišením 1920×1080, tedy FULL HD s 401 ppi. Oba přístroje budou mít stejný poměr stran jako iPhone 5, což znamená, že aplikace nebudou muset být přepracovány podruhé za poslední tři roky. iPhone 6 nabídne procesor Apple A8, 1GB RAM, Touch ID, užší design o 10 až 20% a kromě toho také tenčí tělo, které bude tlusté pouze 6,5 až 7mm, přičemž současný iPhone 5s nabízí tloušťku 7,6mm. Apple podle Kua také konečně použije technologii NFC.

Právě tenčí rámeček kolem displeje nabídne jednak lepší vizuální zážitek, ale také usnadní ovládání jednou rukou na větším displeji. Apple se chystá vyrobit přibližně 60 milionů kusů iPhonů 6 do konce letošního roku. Telefon s 5,5″ displejem nebude možné ovládat jednou rukou, ale Kuo věří, že mnoho lidí dá přednost vizuálnímu zážitku před ovládáním jednou rukou. Telefon by však mohl podle Kua parazitovat na prodejích iPadu mini, stejně jako na prodejích ostatních tabletů a phabletů s menší velikostí displeje. iPhone 6 s 5,5″ displejem by měl přijít na trh až těsně před Vánoci, i když jej Apple představí pravděpodobně již v září. V letošním roce se pak stihne prodat jen 8 milionů kusů tohoto modelu, zbytek bude tvořit iPhone 6 s 4,7″ displejem.

iPhone nabídne také výrazně větší baterii a to o 50 až 70% než jakou disponuje iPhone 5s. I přesto, že Apple použije větší displej, bude baterie větší o tolik, že se zvětší výdrž telefonu. Kuo také tvrdí, že pouze jediný model iPhone 6 by mohl nabídnout safírové sklo na displeji, tím by měl být iPhone 6 s 5,5″ displejem v 64GB variantě. Kuo očekává že oba modely budou vybaveny 8 Mpix kamerou s F/2,2 a nabídnou také optický stabilizátor obrazu a technologii, která zlepší kvalitu fotografií bez toho, aniž by Apple zvyšoval počet pixelů. Telefony by podle Kua měly nabídnout Power Button tlačítko nikoli z vrchní strany jak je tomu nyní, ale z boční strany, čímž se usnadní jejich používání jednou rukou. Kuo také očekává, že v letošním roce Apple přestane s prodejem iPhone 4s a iPhone 4 a nabídne jako levnější variantu iPhone 5s a iPhone 5c.

iphone_6

*Zleva: iPhone 6 s 4,7″ displejem a iPhone 6 s 5,7″ displejem

Související články

Dnes nejčtenější

.