Zavřít reklamu

Apple se snaží přesvědčit výrobce klasických hodinek ve spolupráci na projektu iWatch. Americký technologický gigant by rád získal zkušenosti mistrů v oboru hodinářství o tom, jak vytvořit co nejlepší nositelný produkt, který spojí inteligentní funkce, příjemné nošení a eleganci. Apple v tomto případě přitom nemíří vůbec nízko a podle Financial Times oslovil několik společností přímo ve Švýcarsku, v zemi ve které se rodí hodinky nejlegendárnějších značek světa.

Bohužel se Apple podle Financial Times s přílišnou ochotou švýcarských hodinářských špiček nesetkává a prozatím nenašel partnera, který by byl ochotný se společností na vývoji iWatch spolupracovat. Apple zřejmě narazil na obor, ve kterém se tajemství dokonalosti dědí z generace na generaci a kde není žádoucí prozrazovat cokoli, co by se dalo využít v prospěch někoho jiného. Společnost je známá mimo jiné tím, že o svých produktech přemýšlí jako o dílech, ve kterých může uplatnit něco, co vyžaduje skutečné umění.

Například jednolitý podstavec počítačů iMac a displejů Apple LED Cinema Display a Apple Thunderbolt display vznikl poté, co Jony Ive a jeho tým na tři měsíce navštívil asijské mistry v oboru zpracování kovů a učil se jakým způsobem ohnout kus hliníku tak, aby byl pevný, stabilní, elegantní a přitom nehrozilo, že by praskl při váze, kterou musí nést. Společnost se tedy zřejmě i tentokrát u projektu iWatch bude snažit vytvořit hodinky, které budou co nejblíže modelům hodinek které známe doposud, nikoli něčemu, co spíše připomíná hodinky pomocí kterých komunikoval Michael Knight s Kittem.

Jen-Claude Biver, prezident šperků a hodinek LVMH tvrdí, že Apple neúspěšně kontaktoval některé ze zaměstnanců jeho luxusní značky Hublot, stejně jako zaměstnance jiných výrobců, kteří dělají přesné díly pro luxusní hodinky. „Apple kontaktoval některé z mých zaměstnanců, osobně jsem viděl emaily,“ uvedl pan Biver pro švýcarský tisk s tím, že všichni které Apple kontaktoval odmítli spolupráci a to nejen z jeho společnosti, ale také z ostatních společností. CEO společnosti Swatch pak potvrdil, že Apple mluvil s několika společnosti, ovšem nikdo nemá zájem na partnerství. „Jednali jsme s téměř každým hráčem v oblasti chytrých hodinek, nicméně nevidíme žádný důvod, proč bychom měli jakkoli vstoupit do dohody o partnerství“. Hayek tvrdí, že pro Apple nebudou SmartWatch další revolucí a je k celému produktu velice skeptický.

concept_gal_4_verge_super_wide

*Koncept iWatch – Gábor Balogh

Související články

Dnes nejčtenější

.