Zavřít reklamu

Pokud se vám někdo položí otázku, jaký mobilní operační systém je stabilnější, zda iOS nebo Android, pravděpodobně odpovíte bez zaváhání, že stabilnější je samozřejmě iOS. Vaše odpověď však bude chybná, stabilnější operační systém než iOS je totiž Android. Vyplývá to ze statistiky společnosti Crittercism, která sleduje více než miliardu mobilních telefonů a zpracovává více než 30 tisíc požadavků každou vteřinu.

Podle statistik této společnosti je nejstabilnějším operačním systémem v chytrých mobilních telefonech Android a to ve všech verzích Android 4.x. Na nejnovější verzi Androidu padají aplikace pouze v 0,7% případů, přičemž na starší verzi Android 2,3 to bylo v 1,7% případů, kdy došlo k pádu aplikace. V případě iOS je pak na verzi iOS 6 pád aplikace běžný v 2,5% případů a pod iOS 7 již jen v 2,1% případů. Na nejnovější verzi iOS 7.1 pak pouze v 1,6% případů. Mnoho lidí může namítnout, že nejnovější verzi Androidu používá jen minimum zařízení, i tak však dochází k pádům aplikací na Androidu v méně případech než na iOS.

Android_vs_iOS

Pokud se pak podíváme na to, na kterém zařízení padají v případě iOS aplikace nejméně, je to iPhone 5 s 1,7% pádů aplikací následovaný iPhone 5s s 2% pádů. Nejhůře je na tom pak iPad 2. generace, na kterém padají aplikace ve 2,6% případů. V případě Samsungu a Andoridu je pak nejstabilnějším zařízením Samsung Galaxy S4, na kterém dochází k pádům aplikací jen v 0,9% případů. Celkově lze pak uvést, že telefony jsou stabilnější než aplikace, co se pádů aplikací týká.

Android_vs_iOS

Mezi nejstabilnější aplikace patří aplikace internetových obchodů a sociálních sítí. Naopak nejméně stabilní aplikace jsou hry, což je vzhledem k jejich náročnosti a potřebě lepší optimalizace pro různé zařízení poměrně logické.

Android_vs_iOS

*Zdroj: crittercism.com

Související články

Dnes nejčtenější

.