Zavřít reklamu

Vyzerá to tak, že Apple už má bližšie predstavy o tom, ako by mohlo vyzerať nakupovanie s pomocou iPhone. Zahraničný server Re/code získal informácie od troch zdrojov, ktoré mu potvrdili, že Apple v súčasnosti rokuje so spoločnosťou PayPal o možnej spolupráci. Zároveň však tvrdia, že Apple by mohol vyvinúť platobný systém aj bez pomoci PayPalu, ale prípadná spolupráca by mala strategický význam. PayPal by totiž spracovával platby a Apple by mu tým pádom nekonkuroval a Apple môže pre zmenu uistiť užívateľov, že môžu nakupovať tovar aj bez toho, aby museli dať Applu prístup ku kreditnej karte.

Apple chce realizovať svoju víziu pomocou iPhone, kam už dnes integroval niekoľko dôležitých funkcií pre spustenie platobného systému. Napriek tomu, že sa v patentoch spomína NFC a Bluetooth, Apple bude vo svojom systéme využívať výhradne Bluetooth. Ten je totiž kompatibilný so všetkými mobilnými zariadeniami a aj preto je nový systém iBeacon kompatibilný s iOS a Android. Systém by dokázal ponúknuť unikátny nákupný zážitok, keďže užívateľom by jednoducho stačilo, aby vošli do obchodu, vybrali si tovar a následne potvrdili jeho kúpu tým, že priložia svoj prst k telefónu. Táto vlastnosť je dnes jedinečná pre iPhone 5s, ale už tento rok sa máme stretnúť s niekoľkými ďalšími smartfónmi, ktoré prinesú zabudovaný snímač odtlačkov prstov, vrátane Samsung Galaxy S5. Ten by mal dokonca obsahovať snímač vstavaný priamo do dotykového displeja.

Nový platobný systém však môže konkurovať NFC. Apple totiž už dnes registruje 575 miliónov užívateľov, ktorí majú k svojmu Apple ID priradenú kreditnú kartu a tým pádom má viac ako pol milióna potenciálnych užívateľov, ktorí by mohli začať využívať jeho platobný systém. K tomu si treba zároveň pripočítať milióny zariadení, ktoré podporujú operačný systém Android 4.2 a tým pádom môže Apple získať ohromné množstvo ľudí, s pomocou ktorých by vedel poraziť NFC. Otázne však je, kedy a koľko aplikácií pre Android začne podporovať technológiu iBeacon.

beaconic-ibeacon-retail-kit

*Zdroj: recode.net

Dnes nejčtenější

.