Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Oba portály fungují na naprosto stejném principu jménem „PODVOD“. To co slibují nikdy nemohou splnit.

  Jen si představte, jak by to muselo fungovat: po zadání IMEI se server zeptá všech!!! operátorů, co jich na světě je, jestli v jejich síti není aktivní mobil s daným IMEI. Operátoři ochotně a rychle odpoví. Navíc ten, který IMEI najde, ještě zjistí pozici mobilu. A operátoři tyhle informace dají k dispozici naprosto komukoli za pár dolarů.

  Technicky ani právně není nic z toho možné.

  Mám již zkušenost a policie podle IMEI nic nenašla.
  Kdyby policie totiž podle IMEI telefonu uměla i zaměřit , věřím že by se počet zlodějů dost rychle zredukoval.

  Máte někdo zkušenost že policie telefon našla ?

  Když ztratíte telefon, můžete ho nahlásit na policii a když prokážete, že byl opravdu váš, policie ho zablokuje. Z blokovaného telefonu nelze volat. Při pokusu o volání se ozve upozornění, že policie ho hledá a že ho máte odevzdat na policii.
  Myslím, ale nevím to jistě, že blokování se týká jen ČR, takže za hranicemi se nejspíš dá kradený telefon používat normálně.

  Policie nebude hledat ztracené telefony ze dvou důvodů:
  1) operátor může zjistit polohu telefonu velmi hrubě – s přesností na stovky metrů až kilometry.
  2) kdyby hledali všechny ztracené/ukradené telefony, nedělali by už nic jiného.

  Většina toho, co tu zaznělo jsou kraviny.

  Pokud telefon ztratíte, můžete si nechat telefon (tedy pomocí IMEI) zablokovat pro použití v mobilních sítích. Policie vám však telefon podle IMEI lokalizovat nebude, to má v kompetenci akorát kriminální policie, u které však neuspějete s krádeží telefonu. Proto doporučuji zpočátku telefon nenechávat blokovat a zkoušet Find My iPhone. Až po několika neúspěšných dnech/týdnech telefon nechte zablokovat. Po zablokování totiž Find My iPhone fungovat nebude.

  Včera mi bol ukradnutý iPad mini, 3G ktorý síce nemal v sebe zasunutú žiadnu kartu mobilného operatóra, samozrejme prvá vec ktorá ma napadla bol find my iphone/ipad – vysledok samozrejme je ipad odpojeny(predpokladam ze uz na nom bol aj spraveny restore) po privolani policie na miesto mi privolany policajt povedal ze uz par telefonov/tabletov tak našli, po hodine prisiel technik ktory povedal ze je to viac ako neprevdepodobne a hladaju tak len ak je ohrozeny zivot mladistveho alebo osoby starsej ako 65(nie osoby v produktivnom veku). , a posuva sa to cez sudny prikaz mobilnemu operatorovy a podobne… cize proces ktory nebude pravdepodobne nikdy uskotočnený, a velku nadej nemam. Bonus kt. našla na webe moja priatelka bol : Ak sa policia pokusi vystopavat odcudzenu vec obmedzuje tak osobne prava/slobody cloveka kt. danu vec má (cize zlodeja) . Neviem či je to pravda alebo nie.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.