Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je neskutecne. Vlada JK po cela leta kryje Samsung, nejvetsiho svetoveho kopirovace v oblasti IT, ale jakmile se konecne postavi „na zadni“ i samotny postizeny Apple, jenz porusil patenty brandove, tudiz volne licencovane a to jen tim, ze se se Samsungem nedohodl na premrstenych cenach za licence predevsim proto, ze Samsung mu za zady obslehl kompletni produkci smartphonu, ktere nido nebyl schopen zablokovat k dovozu do USA, tak je cela Korea na nohou. Amerika by mela hodne pritvrdit a popremyslet nad embargem treba Androidu od Google. At si kuci sikmovoky pro sve Samsungy a LG zbastli neco vlastniho. Takovej jsem ja RAS :-) Kua ti me zase vytocili. Ani baterky do ovladace od zadne z korejskych firem mi neprekroci prah meho domu :-) Tak prisaham :-) Nevymeknem !!!

  @iMac: „Amerika by mela hodne pritvrdit a popremyslet nad embargem treba Androidu od Google.“

  Smiem sa opýtať na iMac aké prášky beriete na tie vaše tvrdenia? Teda, či aj premýšľate s rozumom nad tým, než niečo napíšete.

  @iMac: Za Androidom stoja firmy, ktoré vytvorili tzv. Android Foundation – združenie asi 20 firiem – Google, Microsoft, Qualcomm, HP, Intel, Samsung, apod. to, že to riadi Google, neznamená, že v tom nie je biznis ostatných. Fakt si nemyslím, že Mr. Obama by si si tak dodrbal povesť. :D

  Toto vubec neni protekcionismus, problem je mnohem hlubsi a osobne mne prekvapilo, jak mohlo ITC rozhodnout takto, kdyz je to zneuziti FRAND patentu a proti tomu USA i EU zasadne bojuji.

  Ve zkratce je cela tato kauza o tom, ze Apple pouzival ve starsich produktech GSM/UMTS modul od Infineonu (pak zmenil na Qualcomm), jehoz soucasti bylo i nekolik nevyznamnych UMTS patentu Samsungu (procentualne vysvetleno jsou patenty Samsungu v tomto cipu zastoupeny 0.0000375%), tento cip od Infioneonu stal necelych 12 USD. Samsung pozaduje od Apple, aby za jeho patenty obsazene v tomto cipu zaplatil znovu (byt byly soucasti ceny cipu) a pozaduje temer 16 USD, coz muze byt tezko povazovane za ferove a nediskriminacni podminky, Samsung totiz za tech par patentu chce 2,25% z koncove ceny produktu, ne z ceny chipu. Ten cip ale obsahuje desitky tisic patentu, nelze zaplatit sestnactinu ceny produktu kazdemu vlastnikovi patentu, ktery je obsazen v nekterem z cipu.

  Problém je v patentech samotných. Sám Apple toho velmi využívá, až zneužívá. Patentovat něco, co nakreslím, aniž bych to vyrobil je podle mě nesmysl. Patentoví trollové pak mají žně.

  Rozhodně nemohu souhlasit s @iMAC. Blokovat produkty SAMSUNGU by byla zkáza Applu! Ostatní trhy by totiž začaly blokovat Apple a ten bez zisku mimo USA by nebyl dlouhodobě životaschopný. Obecně jakékoliv vzájemné blokace jen poškozují trh, stejně tak nespravedlivá zvýhodnění. Ať si vybere zákazník.

  Peppy:
  Beru speciální prášky na uklidnění před Šikmovokou invazí :-) Bohužel se vyrábějí v Číně, takže moc nefungují, podobně jako čínská Viagra :-)
  —-
  To máte jako ve fotbale. Když Fandíš Liverpoolu, nosíš trička Liverpoolu a ne Chelsea. Fandit Barceloně jako rodilý Angličan je pak vysloveně vo hubu :-) Avšak fandit Peňarolu Montevideo (tuším Uruguay), když jsem rodilý Londýňan, to už je na vyšetření :-) Nicméně svobodná volba to je, to je bez debat. Akorát by měla dávat nějaký smysl. Lidově se tomu dřív říkalo Patriotizmus. To je to, co Šikmovokáči mají na rozdávání, ale my to tak nějak z bůhdarma zahazujeme, bůh-ví proč. Možná je Evropa skutečně odkázána k multikulturní skáze. :-)
  —-
  Vyzývám všechny chlapy k hořkému slibu odmítnutí Asijské produkce, (včetně „čínského pera“) Nevyměknem! :-) :-)
  —-
  Buřič iMac :-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější