Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Samsung prostě plní své telefony spoustou funkcí, které jsou sice hezké, ale nikdo je nepoužije, Apple dělá prostě jen věci, které všichni používají!“ Tato věta naprosto vyzdvihuje ten rozdíl mezi iPhone a S Galaxy S4/3 :) Otázka mě nenapadá žádná bohužel :)

  “Samsung prostě plní své telefony spoustou funkcí, které jsou sice hezké, ale nikdo je nepoužije, Apple dělá prostě jen věci, které všichni používají!”

  Může mi prosím někdo vyjmenovat funkce, které Apple dělá, všichni je používají a Samsung (potažmo Android, WP, BB…) je nemají?

  Od kdy je špatně mít něco navíc? Mít možnost volby? Pokud nechci používat, vypnu a nezajímá mě to. Rozdíl mezi Samsungem (a Androidem obecně) a Applem je svoboda vs. demagogické omezování.

  to „guest“.

  Každá platforma má výhody a nevýhody. Ty „zbytečné“ funkce se ale netýkají Androidu jako takového, ale nástavby TouchWIZ nebo co to je od Samsungu a funkcí které integroval do Androidu. Podívej se a ně a upřímně, dobrá půlka jsou naprosté zhovadilosti.

  A nevím kde vidíš u Applu omezování, Apple jde prostě jinou cestou. Zajímá ho, jak dokáže s telefonem jako takovým pracovat uživatel. Nabízí funkce, u kterých si je 100% jistý, že budou použitelné a pochopitelné. Apple prostě chce, abys k telefonu jen přišel a hned ho dokázal naplno používat a využít. Apple dělá systém vždy tak, aby byl jednoduchý, pochopitelný, rychlý, aby fungoval vždycky (po čase se nezpomaluje jako Android – já Android dlouho používal, vím o čem mluvím). Prostě tak abys ho mohl vždy využít.
  Kromě toho zastávám názor, že dobrá půlka těch nových funkcí u S4 je zbytečných, nic moc s neřeší a jen matou „lama users“. Dobrý příklad mého otce, který po tom, co ode mě „zdědil“ androidí telefon vůbec nevěděl, co dělá tohle a tohle…

  guest:

  něco navíc co nepoužiju znamená bez výjimky větší váhu, cenu, spotřebu, rozměry, menší výdrž, rychlost, … než by mohly být bez toho balastu. Vlastně si odpovídáš sám … „vypnu to“ … už to samo o sobě znamená, že to od uživatele chce nějaké další zbytečné nastavení, zásah, případně nastudování toho, co s tím. Pokud jde o marginální skupinu funkcí a uživatelů, je to OK, ale pokud má telefon funkce a vlastnosti, které nevyužívá podstatná část uživatelů, nebo dokonce většina, tak je to chybný design. Prostě víc není líp. Třeba pro mě by funkce navíc, co nechci hodnotu zboží snižují. Opravdu nechci hodinky kombinované s mrazákem a mikrovlnou troubou – lepší pro mě jsou „jen“ dobře zpracované hodinky s vlastnostmi unadňujícími jejich použití (spolehlivost, snadný nátah, elegantní vzhled, dobrá čitelnost a maximálně tak datumka nebo vteřinovka)

  To skoro vypadá jako by Apple postupy byly logické a jednoduché.
  Dám pár příkladů za všechny a že jich jako ajtík vidím a slyším denně desítky
  .
  Nový iPad, zkušený uživatel (bývalý Apple user zvyklý léta na MacOS). Nahrání obsahu do zařízení. Vybral si adresář s hudbou – synchronizace, adresář s fotkami – synchronizace, adresář s filmy – synchronizace.
  Kontrolní otázka, co mu po zapnutí iPadu v něm zbylo?

  Ovládací tlačítko v levém horním rohu displeje? Kde je proboha alespoň základní ergonomie?

  Z iPhonu 5 odešlu mailem několik fotografií z galerie a všechny mi přijdou s názvem img.jpg takže je musím jako debil po jednom uložit a přejmenovat?

  Pokračovat bych mohl do nekonečna…

  Samozřejmě, že nikdo nevyužije všechny funkce z S4, ani to není záměrem. Telefon se vás po prvním spuštění na všechno zeptá (ano, česky)
  a vysvětlí co k čemu je. Je to otázka jednoho odpoledne, než se s telefonem sžijete. Stačí mít inteligenci vyšší než varná konvice a umět číst. Pro někoho, kdo už vlastnil třeba S3 je to na pár minut. A následně už vás naprosto nemusí zajímat to co nepoužíváte. To jak SW ovlivňuje váhu (WTF?!), rozměry (dané displejem) a spotřebu (telefon vydrží se zapnutými daty a synchronizací 3 dny + 20% rezerva) mi opravdu není jasné. Možná jsem hloupý, prosím vysvětlete mi to.

  Pokud vám vadí TouchWiz, nebo jakékoliv jiné GUI je otázkou 10 minut nahrát si custom ROM, případně komplet svojí grafiku a systém přesně dle svých představ. I jako ten iOS to může vypadat, stačí stáhnout launcher – otázka jedné minuty. A to je přesně ta svoboda o které mluvím. Nejsem ještě natolik tupý a degenerovaný, abych si nechal diktovat co smím, nesmím používat, co můžu a nemůžu, protože mi to někdo zakázal. Pokud chci mít základní funkce a prostinké GUI je to snadné, pokud chci využívat pokročilé funkce a telefon využívat naplno, tak také můžu. Mno a pokud tedy nejsem náročný a stačí mi základní funkce s bleskovými reakcemi, jsou tady WP s Lumiemi za poloviční cenu se stejně kvalitním zpracováním, dobrými foťáky a bleskurychlým, stejně jednoduchým UI jako má iPhone. Naopak iPhone nenabízí jedinou věc, co konkurence nemá nebo neposkytuje za výrazně nižší cenovku. Před dvěma, třema lety to byla špička (měl jsem 3GS, které skončilo s pavoukem na displeji po prvním pádu). Od té doby se ale nezměnilo naprosto nic, Google předjel celý iOS raketovou rychlostí a Microsoft už mu je velmi blízko. Otázka půl roku, než ho předběhne i ten. Možná je načase vyzkoušet si i něco jiného. Mám v ruce všechny mobilní OS (zatím kromě BB10) a iOS ve srovnání s ostatními působí tak nějak prehistoricky…
  Spousta věcí se mi na Samsungu a Androidu obecně nelíbí, ale je to jediný systém, kde s tím jde něco dělat. Dokud používám telefon i k práci, potřebuji vzdálenou plochu, VPN, šifrování mailů, pořádnou plochu na maily, web a slušnou výdrž baterie nemá iPhone šanci. iPhone exceluje u lidí, co chtějí jen volat, občas mrknout na web nebo si zahrát nějakou hru. A k tomu ten samý komfort nabídnou Windows Phone nebo BlackBerry levněji a mnohdy i lépe. Apple jede jen na marketingové vlně a cool pocitu, proto má největší úspěch v USA, kde se průměrná inteligence pohybuje na úrovni opečené brambory. Ale i tam už vlna nadšení z Applu ochabuje (kanadský kolega na tohle téma prohlásil „apple can eat dick“), bohužel tahle vlna se teprve nedávno dostala k nám a ještě tu chvíli vydrží. Bohužel se vším jsme tady trochu za západem…

  to guest: Apple jede hlavně na vlně AppStore. Podívej se třeba na vývojáře aplikací (třeba já, i když jsem stále sudent no jo). Pro Android se prostě ani nevyplatí programovat, 90% lidí tu aplikaci radši zvarezuje někde na netu nebo z blackmarketu. Když má Android tolik zařízení, proč má o tolik nižší zisky z prodeje na Play Store??? Android mi v mnohém připomíná Windows. Ti taki předběhli v devadesátých letech Apple jen díky okopírování designu a následné podpoře warezu, no oficiálně samozřejmě ne, ale vzhledem k tomu jak to na windows platformě funguje a vždy fungovalo je jejich snaha jasná. Microsoftu v podstatě ani nevadí, že upirátíš jejich systém. To samé jen využívá Android.

  Chcel som reagovať, ale…radšej sa len nad tým pousmejem, to hovorí za všetko, veď koniec koncov, má každý právo na svoj vlastný názor :)

  Guest: pěkná dlouhá odpověď, ale celkem zbytečná. Vůbec jsi nepochopil o čem mluvil…chtěl jenom prostě říct, že víc proužků neznamená větší Adidas a mužeš se na hlavu stavět. Chtěl tím řict, že Apple bude použivat jen funkce, které budou opravdu potřebné. A to že si může nekdo behem chvilky vyměnit launcher to vysvětli mojí mámě a dalším 80% uživatelů který ani neví co to je :)
  Jak sám mluviš o svobodě a diktátu tak si myslím, že Apple nikomu nenařizuje koupit jejich produkt. Ona se dobrá značka prodá sama. Naopak Samsung tlačí reklamu a vymývá mozek těm co tomu nerozumí a to je opět těch 80% Nejsem zaujatý Aplista můj telefon je s Androidem takže taky srovnávam, ale nejen funkce který použiju jednou za rok,ale i to jak pracují. O aplikacích na Androidu nemluvě. Kloudná prace s fotografiemi a videem na Androidu? Výsměch. A nejen to.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.