Zavřít reklamu

OpenFeint, jedna z prvých sociálnych služieb určených pre hráčov na platforme iOS, končí. Potvrdila to spoločnosť GREE, ktorá minulý rok zakúpila službu za 104 miliónov amerických dolárov. Dôvodom pre ukončenie služby je zrejme prítomnosť Game Center obsiahnutom v systéme iOS4, ktorý ponúka rovnaké funkcie ako OpenFeint. Medzi najhlavnejšie funkcie oboch služieb totiž patria hráčske rebríčky, achievementy, podpora multiplayeru v hrách a taktiež aj zdieľanie údajov prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Twitter. OpenFeint oficiálne končí 14. decembra, dovtedy musia vývojári stiahnuť podporu služby zo svojich hier, inak môže dojsť k nefunkčnosti aplikácii už po ich spustení.

„Vývojári musia do 14. decembra migrovať zo služby OpenFeint, po tomto dni bude služba navždy offline. Už aj za normálnych okolností je tento bude toto obdobie pre vývojárov šialené, ba až veľmi šialené, keďže budú musieť nepretržite pracovať na oprave ich aplikácii a hier, ako ich aj uverejniť na App Store, skôr ako dôjde k vianočnému „zmrznutiu“ iTunes.

Vývojári tak budú musieť odložiť všetky svoje súčasné projekty a otvoriť každý z minulých, ktorý vo svojom kóde obsahuje podporu OpenFeint a budú musieť prekódovať API tak, aby obsahovalo Game Center či iné plnohodnotné riešenie nahrádzajúce (našu službu). Keďže toto by nemalo trvať príliš dlho, kompilácia, nahratie a zverejnenie by malo prebehnúť bez vplyvu na užívateľov.“

Související články

Dnes nejčtenější