Zavřít reklamu

Poté co se ukázalo, že Apple sice začal vyrábět novou 12W nabíječku, ale nový iPad mini ji nedostal, spustila se vlna spekulací kolem toho, jak rychle se bude iPad mini nabíjet. Apple přidal k iPadu mini stejnou nabíječku, jaká je přibalena také k iPhone, tedy nabíječku s 5W. Přístroj jsem nechal vybít až do okamžiku, kdy jeho displej zhasl a při pokusu o zapnutí zobrazoval iPad mini informaci o nízké energii. K nabíjení byl použit originální Lightning kabel spolu s nabíječkou, tedy vše co Apple k iPadu dodává. Nabíjení probíhalo s vypnutou Wi-Fi a s tím, že jsem displej rozsvěcoval pouze pro kontrolu stavu nabíjení.

Během nabíjení jsme zaznamenal rychlost nabíjení přístroje na 75, 90 a 100 procent kapacity baterie. Vzhledem k tomu, že je přístroj úplně nový a jednalo se o jeho druhé nabíjení, je jasné, že se skutečně nabíjela veškerá kapacita, kterou baterie nabízí.

  • 75% – nabito za 2 hodiny 30 minut.
  • 90% – nabito za 3 hodiny 14 minut.
  • 100%  – nabito za 4 hodiny 7 minut.

Jak je vidět, iPad mini se nabíjí stejně jako iPody, tedy tak, že zatím co 90% kapacity baterii je schopna nabíječka zaplnit energií za tři a čtvrt hodiny, na zbývajícíh 10% si počkáte téměř další hodinu navíc. Během nabíjení prvních 90% kapacity dochází k takzvanému rychlému nabíjení a následných 10% je dobíjeno pomaleji. Například poslední generace iPodu touch se nabijen a 80% kapacity za dvě hodiny, ale na 100% kapacity pak potřebuje další dvě hodiny.

Související články

Dnes nejčtenější