Zavřít reklamu

Se stále se zvyšujícím počtem chytrých mobilních telefonů, Wi-Fi hotspotů a tabletů, se přímo úměrně snižují zisky operátorů poskytující datové a telefonní služby. Apple je jedním z nejagresivnějších inovátorů v této oblasti, který si s z operátorů příliš nedělá a nabízí iMessage a nově také hovory FaceTime, které jsou s iOS 6 dostupné také prostřednictvím 3G sítí. Nadále již nemusíte být připojeni k internetu přes Wi-Fi, ale k uskutečnění hovoru přes FaceTime můžete využít také datové přenosy svého operátora.

Možnost uskutečnit hovory FaceTime prostřednictvím 3G sítě je sice již v iOS 6 zakomponovaná a sám Tim Cook na ni během představení nového operačního systému pro mobilní telefony iPhone, tablety iPad a multimediální přehrávače iPod touch upozornil, ovšem funkce ještě není aktivní. Pokud chtějí vývojáři a testeři nového operačního systému, který je ve fázi třetí beta verze, uskutečnit hovor FaceTime přes 3G síť, objeví se následující hláška: Pro aktivaci FaceTime přes mobilní data, kontaktujte svého operátora.

Diskuse ohledně cen vznikly v USA a to konkrétně u vývojářů, kteří používají operátora AT&T. Na zprávy zaregoval CEO společnosti AT&T, který se nechal slyšet: „Slyšel jsem nějaké rumory ohledně FaceTime hovorů. Nyní s Applem spolupracujeme na tom, aby byla technologie stabilizovaná, takže je příliš brzy na to, bavit se o cenách.“

facetime-cellular-att
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj screenshotu: macrumors.com

Vývojáři se domnívají, že minimálně někteří světový operátoři hovory FaceTime přes mobilní datovou síť zpoplatní. Na druhou stranu však hovory přes FaceTime budou značným žroutem FUP limitů a je tak nepravděpodobné, že by čeští a slovenští operátoři kteří nabízejí v základních datových balíčcích opravdu směšné limity tyto hovory účtovali. Daleko pravděpodobnější varianta je, že se budou spoléhat právě na nízké datové limity, které neumožní zákazníkům plnohodnotně využívat službu FaceTime přes 3G připojení.

Související články

Dnes nejčtenější