Zavřít reklamu

Už sme v našich článkoch niekoľko krát informovali o veľkom počte sťažností po celom svete, zameraných na zavádzajúce označenie nového iPadu, disponujúceho bezdrôtovým mobilným pripojením.  Konkrétne sa jedná o verziu označovanú ako Wi-Fi + 4G, ktorej problém spočíva hlavne v tom, že v súčasnosti podporuje 4G LTE siete u piatich operátorov a to len na územiach USA a Kanady. No napriek tomu spoločnosť Apple uvádzala vo všetkých krajinách, kde sa tretia generácia iPadu predávala, že sa jedná o model s Wi-Fi a 4G podporou sietí.

Každopádne treba upozorniť, že v opise zariadenia sa malým písmom nachádzali údaje, ktoré oboznamovali zákazníka kde presne sú 4G LTE siete podporované, avšak vo väčšine prípadov práve tieto špecifikácie užívateľ prehliadol.

Najnovšie správy dokazujú, že Apple od takéhoto nekorektného marketingového ťahu v niektorých krajinách upustil. Konkrétne označenie modelu je tak namiesto Wi-Fi + 4G, zmenené na Wi-Fi + Cellular a to zatiaľ vo Veľkej Británii, Austrálii, USA, Kanade, Spojených arabských emirátoch, Vietname, Thajsku, Singapure, na Novom Zélande, Malajzii, Írsku a Hongkongu. Na oficiálnom českom online obchode Applu, sa však stále nachádza pôvodné označenie, preto nie je známe, či aj v našich krajinách dôjde k úprave názvu nového iPadu.

screen-shot-2012-05-12-at-12-57-30-pm
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

ipad
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

apple_ipad_4g_rebranded-580x383
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější