Zavřít reklamu

Chronic Dev Team dnes slávnostne oznámil, že dokončuje záverečné práce na untethered jailbreaku pre iOS5. Pre nás používateľov to znamená, že nemusíme už nadaľej používať staršie verzie iOS, ktoré to umožnovali. Pre tých, ktorý ho mali na iZariadeniach s iOS 5 už zavedený, to značí koniec tethered jailbreaku a tým oslobodenie od používania PC prípadne MACu, pri každom reštarte iOS zařízení.

Člen tímu s prezývkou pod2g už dávnejšie na svojom Twitteri oznámil, že našiel chybu v zabezpečení iOS 5, ktorá umožňuje untethered jailbreak. Zároveň ale podotkol že to nebude jednduché, no bude na tom tvrdo pracovať. Vyzerá, že sa mu to skutočne podarilo, keďže pridal na YouTube video, ktoré to všetko dokazuje.

Tu však všetky oficálne informácie končia. Nik zatiaľ nevie, či bude podporovať aj iPhone 4S a iPad 2 postavené na novom A5 procesore. Nie je známy ani dátum vydania ale pod2g sa vyjadril, že to bude v najbližšom období.Veľa serverov však tvrdí, že to nebude skôr ako na nový rok.

Či to bude skutočne tak, nevieme. Napriek tomu sú to pre nás Apple fanúšikov ozajstné vianoce. Je to dôkaz toho, že hackeri a ich tými pracujú naplno. Každopádne je to skvelá správa a osobne sa teším na príchod plnohodnotného a hlavne neobmedzujúceho jailbreaku pre iOS 5.

Související články

Dnes nejčtenější