Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Scrollování dle mého není až takový problém, je to úplně stejné jako třeba na mém iPhonu, takže jsem si na to rychle zvykl. Stejně používám většinou trackpad (myš jen na hry) a na tom s tím není problém. V nastavení to jde jednoduše prohodit, aby se scrollovalo opačným směrem, tak jak je člověk zvyklý z windows, takže si nikdo na nic nového zvykat nemusí, pakliže nechce.

  Jinak můžu taky potvrdit znatelně rychlejší systém, ale na druhou stranu o pár vteřinek delší start notebooku.

  Pravda je, že scrolování ve stylu Apple je vhodné pro někoho, kdo má od Apple jakékoli dotykové zařízení a zároveň má periferie od Apple, tedy trackpad, Magic Trackpad nebo Magic Mouse. S běžnou myší mi toto také dělalo problém. Je to dané také tím, že také prěcházím mezi Applem a PC. Z počátku nezvyk, doteď se občas snažím vyvolávat na PC kombinaci kláves Alt C, Alt V a hádejte proč?;-) V místě Alt je na Macu klávesa Command, která má vlastne podobné nebo stejné funkce co u PC Control. Jinak minimalizace oken je v Lionu je, vyvolává se jiným gestem než Mission Control, ale je jiná a řekl bych méně přehledná, okna se neřadi do matice, ale jakoby se různě překrývají při větším množství, trochu to ztrácí na přehlednosti. V tomhle mi naopak vyhovuje právě fuknce Mission Control, která mi kompenzuje nižší rozlišení displaye a celkem přehleně setřídí okna do jednotlivých ploch, pro mě velký posun vpřed od původních verzí Mac OS. Celkově mi tedy nový systém vyhovuje.

  Kod na Lion ma prijit do 7dnu, kdyz neprijde tak volejte 800700527 Apple podpora.
  Kdyz nezavolate nebo nenapisete mail tak kod neprijde po tech 7dnech

  chtělo by to pár screenshotů, od cervence mam prvni MAC/ mac mini a chtěl bych se dozvědět více o těchto bugs..:) hlavně mi v současnosti pripada, ze bych v klidu mohl zustat na Snow lepopard… diky…

  Zdarec, no pokud jsi to nechal vykrystalizovat a neřešil si to, tak to fakt vypadá blbě. Zavolej na toto číslo 800 700 527 pořeš s nima Tvé referenční číslo a oni Ti ten redeem na Liona dodělají.

  Minimalizovat okno? Na macovi? mrtvá funkce……

  Obrácené scrollování mi zabralo asi den než jsem si zvyknul, ale možná je to tím, že 3 roky předtím jsem to používal na iPhonu .. jinak žádost o redeem kód jsem posílal 4 dny po uvedení Liona do App Storu a trvalo mi to 2 týdny než mi došel kód na email :)

  Řešil jsem s redeem kódem úplně stejný problém. Od žádosti uplynul měsíc a redeem kód nikde.
  Jednou jsem byl čirou náhodou nucen přihlásit se do svého seznam mailu přes webové rozhraní (ani už nevím proč) a zjistil jsem, že se mi mail od Applu s redeem kódem válí už asi 3 týdny mezi spamem…
  Takže doporučunu zkontrolovat schránku přes webové rozhraní a projít spamy!

  Mé zkušenosti se scrollováním: stačil mi tak týden a už je to naprostá automatika, je to ale tím, že to má logiku a smysl, když používáte i jiná zařízení od Applu (především iPad, iPhone – tam scrollování funguje naprosto stejně logicky). Mě se MacBook také znatelně (subjektivně) zrychlil a práce s okny a přepínání 4mi prsty včetně kombinací s fullscreen znamená, že mám prakticky neustále vše spuštěné a mezitím se pouze přepínám, včetně Parallels ala Windows XP ve Fullscreenu, perfektní. Start je asi pomalejší, ale ten u men proběhne tak jednou za 2 měsíce, možná ani ne, MacBook pouze zavírám/uspávám.

  Na e-mailu se kouknout do spamu a s prekvapenim jsem tam nasel mail od Applu s kodem na liona. Kamarad ho tam pak nasel taky. Ovsem prisel jsem na to az kdyz jsem zavolal na apple linku a po telefonatu jsem do pul hodiny obdrzel kod

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.