Zavřít reklamu

Díky tomu, že jsem během července vyměnil běžné PC za Macbook Air s operačním systémem OS X, mohl jsem začít prozkoumávat pro mě neznámý systém, kteří mnozí označují jako jeden z nejsnáze použitelných vůbec. Dnes bych rád podotkl několik úskalí ohledně přechodu ze Snow Leoparda na nový OS X Lion.

Jelikož byl můj Macbook kupován na konci července, podle Applu mám nárok na bezplatný přechod pomocí kódu, který mi výrobce zašle po vyplnění jednoduchého formuláře a po zaslání ofocené. případně oskenované faktury. Zde se vyskytl první problém. Nevím co se s mou žádostí o kód stalo, nicméně i když jsem ji podával na konci července, kód dodnes nedorazil. Po několika dnech jsem problém přestal řešit a Liona jsem si obstaral jiným způsobem (díky Romane). Tuto problematiku tedy Apple trochu podcenil, je sice možné, že kód ještě dorazí, nicméně spíš si myslím, že má žádost už “vyšuměla do ztracena”.

Obrácené scrollování. Věc, kterou řešilo mnoho lidí na diskusních fórech ale i na mikroblogovací síti Twitter. Nejprve jsem se rozhodl dát “správnému” scrollování šanci, ale po krátké době jsem to vzdal. U mé myši klasické konstukce mi pohyb dolů pomocí kolečka připadal nepřirozený a po usednutí za jiné PC jsem měl neustále tendenci ovládat jej ala Lion. Změna scrollování tedy byla nevyhnutelná.

Další věcí která mě trochu zarazila je nové Misson Control. To nahradilo klasické Exposé a integrovalo několik funkcí do jedné. Boužel nechápu proč Mission Control nedokáže zobrazil minimalizovaná okna aplikací, když to Exposé ve Snow Leopardovi zvládalo bez problémů. Nevím, zda jde o záměrnou funkci nebo jen chybu v systému ale podle mého zvládal tuto funkci Snow Leopard lépe. I když v Lionovi je klasické Exposé také (lze jej zapnout na jedno z gest v nastavení), minimalizovaná okna jsou zde ignorována také.

Rychlost systému se dle mého názoru po přechodu na Liona nijak nezměnila. I když jsem se setkal s několika ohlasy, podle kterých jim Lion Maca “naboostoval” a systém je po updatu znatelně rychlejší.

Související články

Dnes nejčtenější

.