Zavřít reklamu

Legenda všech legend v IT odvětví, CEO společnosti Steve Jobs dnes oznámil rezignaci na svou funkci! Jobs stál v čele společnosti s přestávkami čtrnáct let, nyni nastal čas předat kormidlo nejcennější společnosti světa dál. Novým CEO společnosti Apple Inc. se stane Tim Cook. Za celé Letem světem Applem chceme panu Jobsovi poděkovat za skvěle odváděnou práci, díky které vzniklo mnoho perfektních výrobků a také jsme díky němu založili náš server, děkujeme! Steve Jobs oznámil svou rezignaci v 16:19 v krátkém sdělení ve kterém se uvádí následující:

„Vždycky jsem říkal, že kdyby někdy přišel den, kdy už bych nebyl schopen plnit své povinnosti a očekávání, která se do výkonného ředitele Apple vkládají, budu tím prvním, kdo vám to řekne. Bohužel, ten den přišel. Rád bych nově stál v čele představenctva, pokud to však představenstvo uzná za vhodné. Co se týče mého nástupce, vřele doporučuji, aby se jím stal Tim Cook. Věřím, že nejlepší a nejvíce inovativní dny společnosti Apple jsou ještě před ní a těším se na přispívání k jeho úspěchu v noví roli. Některé z nejlepších přátel na celý život jsem získal právě v Apple, děkuji vám všem za mnoho let, po které jsem s vámi mohl pracovat.“ Steve Jobs.

Během 36 minut od oznámení odchodu Jobse z postu CEO společnosti Apple klesly akcie do 16:55 kdy skončilo obchodování na burze o více jak 5%.

Steve-jobs
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: apple.com/pr

Související články

Dnes nejčtenější