Zavřít reklamu

I přesto, že se v  prezentaci iOS 5, kterou předváděl Scott Forstall na WWDC neobjevily žádné informace o funkci na převod řeči na text, je možné že se tato novinka objeví v některé z následujících beta verzí, nebo nakonec ve finální verzi nového operačního systému určeného pro iPhony, iPady a iPody touch, který má přijít na podzim tohoto roku. ChronicWire zveřejnil na svém Twitteru odkazy na screenshoty s náznaky přítomnosti Nuance v iOS 5.

Nuance je mezinárodní počítačová společnost, která se zabývá “mluvícími“ aplikacemi a tvorbou softwaru spojeného s rozpoznáváním řeči a převodem na text a obráceně. Na následujícím videu aplikace Dragon Dictation od Nuance můžete vidět jak vše funguje.

Dragon Dictation

Podle některých zdrojů, by takováto funkce mohla být integrovaná přímo v iOS 5 a to následujícím způsobem. Na klávesnici zmáčknete speciální tlačítko pro poslech mluveného slova a něco řeknete. Program si vás vyslechne a převede vaše věty na text a vloží jej do textového pole nad klávesnicí. Zatím můžeme pouze odhadovat jakým způsobem a zda vůbec bude Nuance převod textu v iOS integrován a naše odhady vycházejí pouze ze screenshootů a ze spekulací ostatních významných serverů.

nuance
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

mic
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější