Zavřít reklamu

Pokud jste si někdy chtěli vytvořit jednoduchou webovou prezentaci s krátkým textem a několika fotkami, je tento článek určený přesně pro vás. Aplikace Zapd funguje podobně jako program iWeb pro počítače Mac, také zde pracujete s šablonami a důraz je kladen na maximální jednoduchost. A to vše na obrazovce vašeho telefonu iPhone, z kterého vaši budoucí webovou prezentaci i uploadnete na internet.

Program si nejprve stáhněte z App Store, v současnosti je dostupný zdarma. Po jeho prvním spuštění se musíte registrovat, aplikace vyžaduje e-mail, uživatelské jméno, které je následně zobrazené na vámi vytvořené webové stránce a samozřejmě heslo. I když aplikace nabízí možnost přihlášení přes údaje ze sociální sítě Facebook, v době mého testování tato funkce nefungovala a způsobila jak pád této aplikace, tak i pád aplikace Facebook a následně i vymazala přihlašovací údaje z paměti mého telefonu. Následkem této chyby byl mail, který mi do mé schránky přišel přímo od Facebooku, v nemž jsem byl upozorněn, že se někdo snažil přihlásit na můj účet. Zajímavé je, že v e-mailu dorazily i údaje o tom, kde přihlášení proběhlo (USA) a z jakého zařízení bylo provedeno.

Po registraci si vyberte jednu z 20 šablon, do které můžete vložit vlastní fotografie, text nebo odkaz. Poté už vám už jen vygeneruje speciální odkaz, který můžete přímo v aplikaci sdílet přes Facebook nebo Twitter. Nevzhledný odkaz si pak můžete nechat přejmenovat například pomocí služby dot.tk.

Nejlepší využití této aplikace vidím v tom, že si díky ní můžete snadno a rychle vytvořit například elektronickou pozvánku na svatbu, kterou můžete rozeslat všem pozvaným.

Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.